$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

SİLAHLI SALDIRI DEĞİL, SÖZLÜ TEPKİYMİŞ!

SİLAHLI SALDIRI DEĞİL, SÖZLÜ TEPKİYMİŞ!
  • 23.11.2018

ESENYURT’un Erzurumlu Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye öğle saatlerinde yapıldığı iddia edilen silahlı saldırının, aslında sadece “sözlü bir tepki”den ibaret olduğu anlaşılınca, çoğu insan “Oha!” dedi.

Saatlerin 14.00’ü gösterdiği sırada, NTV’de öğle haberlerini veren yılların deneyimli ismi Oğuz Haksever’in, “İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye silahlı saldırı” diye verdiği haberin gerçeği yansıtmadığı kısa sürede anlaşıldı.

Ulusal bir haber ajansından aldığı bilgiyi NTV izleyicileri ile paylaşan Oğuz Haksever’in söylediklerinin aksine, İstanbul’da seyyar satıcılık yapan bir kişinin, Başkan Ali Murat Alatepe’nin makam aracına taş attığı, yakalanan şahsın üzerinde bir kurusıkı tabanca ile bir bıçak bulunduğu belirtildi.

Olay, görgü tanıklarının ifadesine göre Esenyurt’un Cumhuriyet Meydanı’ndaki bir caminin önünde yaşandı.

Camiden çıkışta bir değerlendirme yapan Başkan Alatepe, “Esenyurt’ta vergi vermeden hiç kimsenin seyyar satıcılık yapmasını istemiyoruz. Çünkü kontrol zor. Satıcıların neyi sattıkları belli değil. Meydan düzenlemesi yapıyoruz. Burada seyyar satıcı olmayacak. Bunlara çok insancıl davrandık, uygulaması ülkemizde olmayan bir şey yaptık. Seyyar satıcıların tamamına ücretsiz yer tahsis ettik. Buyurun gelin, esnaf olun, ilk kiralarınızı biz ödeyelim dedik. Daha ne istiyorlar, anlayamıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ