$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

SÖĞÜTLÜ’YE BU GÖRÜNTÜLER YAKIŞMADI

SÖĞÜTLÜ’YE BU GÖRÜNTÜLER YAKIŞMADI
  • 29.03.2017

ERZURUM‘un “sebze deposu” olarak bilinen Söğütlü Köyü’nde, önceki yıllarda “çocuk parkı” olarak düzenlenmiş bir bahçenin son hali, görenleri şaşkına çeviriyor.

Ilıca’ya bağlı bir köy olarak bilinen, ancak, yerel yönetimlerde yapılan düzenleme sonucunda “mahalle”ye dönüştürülen Söğütlü’de, çocuklar oynasın diye oluşturulan bir bahçenin, şimdilerde hayvan atıklarının döküldüğü bir mekan haline getirilmesi, üzüntü kaynağı oluşturdu.

KÖYLÜ, KÖYÜNE SAHİP ÇIKSIN!

Köyün gelir düzeyinin, diğer köylere oranla çok daha fazla olduğunu bilenler, çocuk oyun alanlarının amaç dışı kullanılmasını Söğütlü’ye yakıştıramadıklarını belirterek, “Erzurum’un nefes alınabilecek, insanların gidip bahçelerinde rahatlıkla oturabilecekleri bir mekanı olan Söğütlü’de bulunan balıklı havuzu da çok ilgi çekiyor. Ancak köyün çocuklarının oyun oynayacağı bir bahçesinin hayvan dışkısının döküldüğü, çevresine mikrop yayanbir mekan haline getirilmesi Söğütlü’ye yakışmamış. Bir mesire alanı olabilecek güzellikteki bu köye, öncelikle Söğütlü Köyü halkının sahip çıkması gerekir” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ