$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

SUNAR: ERZURUM BARLARI’NI GELECEĞE TAŞIMAKTA KARARLIYIZ

SUNAR: ERZURUM BARLARI’NI GELECEĞE TAŞIMAKTA KARARLIYIZ
  • 24.02.2020

TÜRKİYE Halk oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları İl Yarışması’nda birinci olan ekibini kutlayan Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, “kendilerinden Türkiye birinciliği bekliyorum” dedi, Erzurum Barları’nı geleceğe taşıma adına kararlı adımlar atacaklarını bildirdi.

Atatürk Üniversitesi Mavi Salon’da düzenlenen yarışmaya 10 ekip katıldı. Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, büyükler kategorisinde  93 tam puan alarak il birincisi oldu. Erzurum’u bölge yarışmalarında temsil edecek olan ekip, Türkiye Birinciliği’ni hedefliyor

GÖĞÜS KABARTTILAR

Belediyesinin ekibini kutlayan Başkan Muhammet Sunar, ekipten Türkiye Birinciliği beklediklerini dile getirdi. “Halk oyunları yarışmasında 93 tam puan alan ekibimizi yürekten kutluyorum” diyen Başkan Sunar, şunları söyledi:

“- Milli motif ve ritmi ifade eden halk oyunlarımızı, özellikle de Erzurum Barları’nı yaşatma ve gelecek nesillere taşıma konusunda son derece kararlıyız. Ekiplerimize her türlü desteği vereceğiz. İl birincisi olarak bizi mutlu ettiler. Kendilerinden Türkiye birinciliği bekliyorum. Katılacakları yarışmalarda kendilerine başarı diliyorum. Allah’ın izniyle Türkiye birincisi olacak ve yarışmaya Palandöken mührü vuracaklar. Palandöken ilçesi olarak bizler de bu gururu şehrimize yaşatmanın mutluluğunu yaşayacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ