$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

TABELADAKİ UTANÇ İZLERİ

TABELADAKİ UTANÇ İZLERİ
  • 06.03.2018

KÖYLERİNE piknik yapmaya gelen vatandaşların, giderken atıklarını olduğu yerde bırakmalarının sıkıntı ve rahatsızlığını yaşayan, bu ayıbın önüne geçmek amacıyla da özellikle piknik alanlarında göze çarpacak yerlere, üzerinde “Allah rızası için çöpünüzü bırakmayınız” uyarı levhaları yerleştiren Köşk Köyü Muhtarı Durali Gökkaya’nın tabelaları, kurşun yağmuruna tutuldu.

Geçtiğimiz yılın yaz aylarında yerleştirilen uyarı levhalarının, aynı yerlerde piknik yapmaya gelen insanlar tarafından kurşun yağmuruna tutularak, delik deşik edildiğini görenler, gözlerine inanamadı, “Levhaların üzerinde Allah yazıyor. Elbet kurşun sıkanlar, Allah yazısını hedef almamışlardır. Ancak, Allah yazısı latin harfleriyle değil de Arap harfleriyle yazılı olsaydı, acaba o tabelalar yine böyle delik deşik edilir miydi?” diye sormaktan kendilerini alamadılar.

İster latin harfleri ile, ister Arap harfleriyle yazılmış olsun, sonuçta tabela üzerinde “Allah Rızası” yazdığını, kurşun yağdıran kendini bilmezlerin, bu yazıya mutlaka dikkat etmeleri gerektiğini belirten köylüler, “Silahını çeken, üzerindeki yazıya dikkat etmeksizin tabelayı nişangah gibi görmüş. Bu bile başlı başına ayıp olarak, o mermiyi sıkanlara yetmeli. Ama kimin aklına ayıp, utanç, çevre, kirlilik, hassasiyet, insan hakkı geliyor ki? Böyle yanlışları gördükçe biz köylüler olarak üzülüyoruz, şehir adına kaygı duyuyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ