$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

TABELALARIN DİLİ, HEM YANLI, HEM YANLIŞ!

TABELALARIN DİLİ, HEM YANLI, HEM YANLIŞ!
  • 07.04.2019

ÖNCEKİ belediye yönetimleri arasında yaşanan “ben yaptım” yarışının görüntüsü şehrin birçok noktasında, özellikle de camilerde kendini gösterirken, yeni dönemde benzeri türde çekişmenin yeni başkanlar arasında yaşanıp-yaşanmayacağı şimdiden merak konusu oldu.

Aynı siyasi partiden seçilmelerine rağmen, Büyükşehir ile Yakutiye ve Palandöken Belediyeleri arasında geçtiğimiz dönem sık sık yaşanan anlaşmazlıklar, “o yapmadı, ben yaptım” çekişmesine dönüşmüş, sonuçta belediyeler kendi yaptıkları işleri vatandaşa duyurmanın yolunu “tabela yarışı”nda bulmuşlardı.

Yunusemre Mahallesi’ndaki Babadereli Ahmet Efendi Camii’nde devam eden bahçe düzenleme çalışmalarında, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kullanılan ve cümle düşüklüğü ile de göze çarpan tabela, yeni dönemde de yarışın devam ettiği gerçeğini gözler önüne serdi.

HERKES İŞİNİ İYİ YAPSIN

Tabelada büyük puntolu haflerle yer alan, “Bu camide yapılan tüm çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır” sözünün yanlışlığına dikkati çeken vatandaşlar, “Caminin iç kısmında da Palandöken Belediyesi’nin astığı bir başka tabelada, caminin temizliğinin kendileri tarafından yapıldığını belirtiyor. Belediyeler böyle ucuz yollara başvuracaklarına işlerini çok daha iyi yapmaya, kendilerini doğru şekilde ifade etmeye baksınlar” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ