$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

TABİATTA DA BAYRAM VAR

TABİATTA DA BAYRAM VAR
  • 14.06.2018

KIŞ mevsiminin uzun, sert ve soğuk geçtiği Erzurum’da, karın kalkması ile birlikte ardı ardına dizilen renklerde sıra “kırmızı”ya dolayısıyla da” gelincik mevsimi”ne geldi.

Havaların ısınmaya başladığı günlerde, kar yığınlarının arasından  sıyrılarak çıkan kardelenleri, sonraki zamanda sarı kantaronlar, derken sarı çiçekleri ve insanı mest eden kokuları ile frenk üzümleri insanlara “merhaba” der.

Frenk üzümlerinin çiçeklerini döktüğü günlerde bu kez bulundukları çevreye yine inanılmaz kokular saçan mor renkli leylaklar ardı ardına açar.

Atatürk Üniversitesi Kampüsü’nde çokca bulunan leylaklar sürelerini doldururken, bu defa gelincikler, papatyalar ve diğer kır çiçekleri boy göstermeye başladı.

Yolu Atatürk Üniversitesi Kampüsü’ne, özellikle de Teknokent’in de bulunduğu bölgeye düşenleri, kırmızının hemen her tonunun sergilendiği gelincikler karşılıyor.

Binlerce gelinciğin kızıla boyadığı kampüs, fotoğrafseverlerin de mekanı haline geliyor. Cep telefonlarının yanısıra, fotoğraf makineleri ile çekilen gelincik fotoğrafları, sosyal medyanın en çok paylaşılan görselleri arasında geliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ