$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

TANFER: KAPATMA KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN

TANFER: KAPATMA KARARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN
  • 31.07.2018

TRT Erzurum Radyosu’nun kapatılacağına yönelik haberlerle ilgili bir açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer, “Eğer gerçekten alınmış böyle bir karar varsa, bu karar bizim üzüntümüzü artırır” dedi.

Yaklaşık 58 yıldan bu yana Erzurum’da yayın hayatını sürdüren ve bu süre içerisinde bölge kültürüne yayınlarıyla büyük katkılar sağlayan TRT Erzurum Radyosu’nun kapatılacak olmasının, hemen herkesi büyük üzüntüye sevk ettiğini belirten Başkan Hüseyin Tanfer, “Radyonun kapatılması yerine, daha da modernize edilerek, içeriği zengin bir yayın çizgisine kavuşturulmasının doğru bir yaklaşım olacağı düşüncesindeyiz” önerisinde bulundu.

HALK OLUMSUZ ETKİLENİYOR

TRT Genel Müdürlüğü’nün, TRT Erzurum Radyosu’nun kapatılması insiyatifi ve düşüncesine saygıyla karşıladıklarını dile getiren Tanfer, 58 yıllık bir geçmişe sahip olan kurumun bugüne kadar bölge kültürü üzerinde oluşturduğu büyük katkısının yanı sıra, yetiştirdiği ve Türk kültürüne sunduğu sanatçılarının kabul gördüğü olumlu gelişme ve arşivlerin yok sayılacağı düşüncesinin bölge halkını olumsuz yönde etkilediğini kaydetti.

Kent Konseyi olarak sorumluluk bilinci içerisinde hareketle, alınan bu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini bildiren Başkan Tanfer, “Yerel kültürün önemli mihenk taşlarından olan TRT Erzurum Radyosu’nun kapatılacağı Radyo müdürlüğünün ‘haber şefliği’ne dönüştüreleceği ve Diyarbakır Radyosu’na bağlanacağı yolunda ortaya atılan iddiaların, doğru olmamasını temenni ediyoruz. Aksi durumda, Erzurum halkının, kurumlar üzerindeki güveninin sarsılacağını düşünüyoruz” diye belirtti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ