$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

TEKSTİLKENT’TE ÇATLAK MI OLUŞTU?

TEKSTİLKENT’TE ÇATLAK MI OLUŞTU?
  • 19.01.2021

ERZURUM‘da işsizlik sorununu azlatmak, istihdama katkı sağlamak, bu arada da üretim yapmak amacıyla Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) işbirliği ile kurulan Tekstilkent’te yer alan bazı fabrikalarda üretime ara verilmesi ve elemanların ücretsiz zorunlu izne çıkartılması, çalışanlara “Tekstilkent’te neler oluyor?” dedirtti.

Kent merkezine 5 kilometre kadar ötede, Pasinler Karayolu üzerinde yaklaşık bir yıl önce büyük umutlarla yapılan ve 4 büyük firmanın üretime başladığı Tekstilkent’te, bugünlerde iki fabrikanın üretime ara vermesi ve çalışanlarını ücretsiz olarak izne çıkartması iştah kaçırttı. Toplamda 350 çalışanı bulunan bir fabrikanın üretime ara vermesine, binada oluşan çatlakların neden olduğu öne sürüldü.

Meyilli bir arazı üzerine inşa edilen atölye binalarının zemininde kayma, duvarlarında da çatlaklar oluştuğunu iddia eden bir fabrika çalışanı, sıkıntılı süreçte zorunlu izne çıkartılmış olmanın şoku içinde olduklarını kaydetti. Zorunlu ücretsiz izin konusunda kimseden bir açıklama gelmediğini de belirten Tekstilkent çalışanları, ne zaman işbaşı yapıp-yapmayacaklarını merak ettiklerini bildirdiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ