$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

TEMAYÜLLERİ ALTÜST ETTİ, SEZONBAŞI SERGİ AÇTILAR

TEMAYÜLLERİ ALTÜST ETTİ, SEZONBAŞI SERGİ AÇTILAR
  • 24.10.2019

ATATÜRK Üniversitesi’nde bugün, temayülleri altüst eden bir uygulama yapıldı, genellikle “sezon sonu” açılan sergilerin aksine bu defa Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) kızları, yeni sezona sergi açarak “merhaba” dediler.

Erzurum Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü’nde okuyan 16 kız öğrenci, yıl boyunca bin bir emek harcayarak yaptıkları filografi  çalışmaları ve tablolarını,  “Yeni Döneme Motivasyon Sergisi” adı altında izleyicilerin beğenilerine sundular.

BİRLİKTE AÇTILAR

Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu Fuaye Alanı’nda düzenlenen sergininin açılışını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Çelik, Erzurum Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M. Dursun Kaya, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat birlikte gerçekleştirdiler.

Önemli bölümünü, büyük bir emek ve beceri isteyen filografi çalışmalarının oluşturduğu sergiyi dolaşan konuklar, tabloların yapımı konusunda bölüm hocalarından bilgi aldılar.

MÜZİK DİNLETİSİ UNUTULMADI

Hiçbir ayrıntının gözden ırak tutulmadığı sergi, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin müzik dinletileri eşliğinde gezildi. Sergi için çalışma yapan, emek harcayan öğrenci ve akademisyenlere konuklar, başarı belgesi dağıttılar.


Erzurum Meslek Yüksekokulu olarak, sanatın çeşitli dallarına katkı yapmayı görev saydıklarını belirten Okul   Müdürü Prof. Dr. M. Dursun Kaya, özellikle el sanatlarını yaygınlaştırmak için büyük gayret içinde olduklarını söyledi.

KAYA: HEDEF BELİRLEDİK

“Atatürk Üniversitesi olarak unutmaya yüz tutmuş sanat dallarını gün yüzüne çıkarmayı hedefledik” diyen Müdür Kaya, “El Sanatları Bölümümüz’de görevli akademisyenlerimizin gayretleri ile filografi sanatını yaygınlaştırmayı hedefliyor, bu hedef doğrultusunda dersler veriyoruz. Amacımız yüksekokul bünyesinde bulunan tüm sanatsal faaliyetleri insanımıza tanıtmak ve unutulmaya yüz tutmuş olan meslekleri yaşatmaktır” dedi.
Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu Fuaye Alan’ında sanatseverlerle buluşan sergi, 26 Ekim 2019 tarihine kadar açık tutulacak. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ