$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

TEMELLİ KIRAATHANESİ’NDE BİR KOLEKSİYON VAR

TEMELLİ KIRAATHANESİ’NDE BİR KOLEKSİYON VAR
  • 29.10.2016

suat-bey

Erzurum’un en eski kıraathanelerinden birisi olan Temelli, adını şimdilerde bir koleksiyonla vatandaşlara duyuruyor.

Gerek günümüze getirdiği kültür gerekse tarih kokan iş yeriyle müşterilerine eşsiz bir çay keyfi sunan Temelli Kıraathanesi bu günlerde bir güzelliği daha bünyesine katmanın mutluluğunu yaşıyor.

Suan Möngü isimli vatandaşın, yirmi yıla aşkın süredir çeşitli ülkelerden topladığı kalemler Temelli’de sergilenmeye başlandı. Çeşit çeşit, renk renk ve birbirinden farklı onlarca kalemin en büyük özelliği dünyanın birçok ülkesini bir arada toplamış olması.

İşletme sahiplerinden Şener Temelli, ilginin yoğun olduğunu dile getirerek; ”Suat ağabey 20 yıldan fazla süredir gittiği yerlerden kendisine hatıra kalsın diye kalem alıyor. Zaman sonra aldığı bu kalemleri koleksiyon haline getiriyor. Oranın kültürü ve kokusunu bir nebze hatırlamak için topladığı bu kalemleri bizde iş yerimizde sergilemeye başladık. Müşterilerimizin ilgisi bizi ve dolayısıyla da Suat ağabeyi çok mutlu etti. Şuan sergilediğimiz kalemler koleksiyonun bir kısmı, en az bir bu kadar daha kalem var zamanı gelince onları da müşterilerimizin beğenilerine sunacağız” dedi.

sener-temelli

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ