$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

TERÖR GAZİSİNİN İÇİNİ BURKAN AYIP

TERÖR GAZİSİNİN İÇİNİ BURKAN AYIP
  • 19.02.2019

BUGÜN ikindi namazında son yolculuğuna uğurlanacak olan Piyade Onbaşı Umut Öznütepe’ye son görevini yerine getirmek için yola çıkan ve protez bacağı ile Narmanlı Cami’ne ulaşmaya çalışan terör gazisi Osman Akdeniz, kendini bilmez birkaç kişinin önce sözlü taciziyle sarsıldı, ardından da saldırıya uğradı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül’ün sosyal medyada paylaştığı olay, iddiaya göre şöyle gelişti:

Terörle mücadelede sol ayağını kaybeden ve yerine protez takılan, yaşadığı olaydan sonra hayatını bu şekilde devam ettiren Osman Akdeniz, Narmanlı Cami musallasından kaldırılacak olan Afrin Şehidi Umut Öznütepe’nin cenaze törenine yetişmek için yola çıktı.

Polisevi kavşağında yolu dikkatli şekilde yürüyerek geçmeye çalışan Osman Akdeniz, bir araç sürücüsünün tacizi ile sarsıldı.

Aracını hızla kullanan sürücüyü uyarmaya çalışan Osman Akdeniz, sürücünün ve araç içinde bulunan şahısların saldırısına maruz kaldı.

Kendisini taşıdığı gazi kartı ile tanıtmaya ve savunmaya çalışan Gündüz’e, “Ne gazisi ulan, her taraf gazi dolu. Sen karı gibi yürüyorsun” diyerek sözlü tacizde bulunan, ardından daha da ileri giderek boğazını sıkan, sürekli hakaret eden ve kendisini yumruklamaya çalışan saldırganlar, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi, araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştılar.

Neye uğradığını şaşıran, ilk iş olarak da Dernek Başkanı Recep Akgül’ü arayarak durumdan haberdar eden Osman Akgündüz’ün başına gelen üzücü olaya kimsenin müdahale etmemesi ve seyretmekle yetinmesi, tepki doğurdu.

Olaya, haberdar olduktan sonra müdahil olan, mobese kayıtlarını inceleterek, saldırganların karakola alınmasını sağlayan Recep Akgül, dernek olarak konunun yakından takipçisi olduklarını belirttiği mesajında, “Gereken neyse yapılacaktır. Bundan hiçbir gazimizin tereddütü olmasın” dedi. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ