$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

TORTUM DA HAVLU ATTI!

TORTUM DA HAVLU ATTI!
  • 15.05.2017

ERZURUM ilçeleri içinde küresel sermayenin uzantısı marketlere direnç gösteren ve Tortum’da şube açmalarına izin vermeyerek yöre esnafını korumaya çalışan Belediye Başkanı Hasan Çakmak’ın, gelen baskılar karşısında havlu atması, ilçe halkını ikiye böldü. Kimi Tortumlu, yerli esnaftan yana tavır koyarken, kimileri de “İyi oldu. Hiç olmazsa kendilerine çekidüzen verirler” diyerek, büyük marketlerin ilçede açılmasına destek verdi.

Tortum’da uzun zamandan beri şube açmaya çalışan, ama her teşebbüslerinde karşılarında Belediye Başkanı Hasan Çakmak’ı bulan büyük marketler, sonunda emellerine ulaştılar. Tortum’da ilk olarak A-101’in şube açacağının öğrenilmesi ve açılması, kimi Tortumlu’yu memnun etti, kimilerini de isyan ettirdi. A,101’den sonra ŞOK ve BİM gibi marketler zincirinin de ilçede bir’den çok şube açacağını, dolayısıyla yerli esnafın tükeneceğini ve çoğunun kepenk kapatacağını belirten vatandaşlardan kimi, bu karara karşı çıkarken, kimileri de, “Artık soyulmayacak, kaliteli ürün alacağız” diyerek sevinçlerini sosyal medyada dile getirdiler.

İlçe halkını ikiye bölen mağaza açılışıyla ilgili, bazı vatandaşların görüşleri şöyle:

  • Zeynep Kuzey: Harika 👏👏 Tortum halkını sömüren bakkallara bir dur deme vakti gelmişte geçiyordu. A101 e, buna vesile olanlara sonsuz teşekkürler
  • Özgen Ertek: Geç kalınmış bir hizmet ama milletimizi öyle alıştırdılar ki yokluğa, millet 3.açılışı yapacak yerde belki de ilkine seviniyor hayırlı olsun
  • Kdr Ozturk: Marketler de market olsa bari. İstanbul dan gezmeye gelince bir tane meyve sebze bulamıyoruz, olanların da güneşten içi geçmiş, fiyatı da dudak uçuklatiyo!
  • Mücahit Küçük: Nihayet yani geç bile kalınmış. Olan esnafa olmuşsa, bu zamana kadar da olan vatandaşa olmuştu.
  • Taner Kır: Başkanın sayesinde Tortum geri kaldı. Diğer ilçelerle kıyas alırsanız sonucu görürsünüz. Yazık, Tortum Erzurum’un en iyi olan ilçesi, şimdi nerdeeeee! Bir de başkana teşekkür 😀😀 Hiç de gülesim yoktu!
  • Bnymn Kntr: El insaf, Tortum size ne yaptı? bakkal akın abi, bakkal hafiz abi, bakkal mustafa abi, tavukcu ensar abi, kasap enver abi, erol abi size iyilikten başka ne yaptı? manav erdal va uğur ne zaman sizi paranız olmadan oradan cıkardı be el insaf!
  • Cavit Küçükçifçi: Her zaman küçük esnaftan fayda var. A101 ekmek paraniz olmadiginda bir ekmek verirler de gorursunuz. küçük esnafin yaninda olun, bosverin ne oldugu belli olmayanları. erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ