$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,21 / Satış: 9,25

UÇAR’A SIFIR ATIK ÖDÜLÜ

UÇAR’A SIFIR ATIK ÖDÜLÜ
  • 27.10.2020
YAKUTİYE Belediyesi, “asfalt üretiminde atık maddelerin kullanımı” projesiyle ile ödüle layık görüldü. Başkan Mahmut Uçar, Ankara’da düzenlenen törende ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un elinden aldı.
BAYAN ERDOĞAN HİMAYE ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde “sıfır atık” adı altında bir proje çalışması başlatıldı. Ülke genelindeki belediyelere açık olan etkinliğe Yakutiye Belediyesi de “Asfalt Üretiminde Atık Maddelerin Kullanım”  projesi ile katıldı.
Hem atık maddelerin ekonomiye kazandırılması ve hem de çevre kirliliğinin önüne geçilmesini sağlamaya yönelik proje, değerlendirme kurulu tarafından ödüle layık görüldü.
ÖDÜLLER ANKARA’DA DAĞITILDI
Ödüle layık görülen belediye başkanlarına plaketleri Ankara’da ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende takdim edildi.
Ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un elinden alan Başkan Uçar’ın mutluluğu gözlerinden okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşen böylesi önemli ve anlamlı bir etkinlikte ödüle layık görülmelerinin kendisini çok mutlu ettiğini ve gururlandırdığını belirten Belediye Başkanı Mahmut Uçar, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
ÇOK SEVİNDİK, MUTLU OLDUK
“Aldığımız ödülün bizleri fazlasıyla sevindirdi, mutlu etti.  Sıfır atık konusunda bizlere cesaret veren ve ufkumuzu açan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiye, yine desteği ile her daim yanımızda olduğunu hissettiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a  teşekkürlerimi sunuyorum. Her alanda olduğu gibi çevre hizmetlerinde de Yakutiyemiz’i layık olduğu seviyeye getirmeye kararlıyız. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en kıymetli hazine temiz bir çevredir. Almış olduğumuz bu ödülü gece gündüz demeden insanımıza hizmet götürme gayreti içerisinde olan çalışma arkadaşlarımıza armağan ediyor, kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.” erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ