$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

USTALARIN HEDİYELEŞMESİ BÖYLE OLUYOR

USTALARIN HEDİYELEŞMESİ BÖYLE OLUYOR
  • 17.09.2019

ASLEN Erzurumlu olan ve İstanbul’da yaşayan, adını daha çok yaptığı filografi çalışmalarıyla duyuran, yaptığı tabloların satışından elde ettiği gelirle de köy çocuklarına destek olan Aysun Gemalmaz, ziyaret ettiği Maket Ustası Doğan Hattatoğlu ile düşman çatlattı.

Doğan Hattatoğlu’nun, Eski Bat Pazarı üzerinde bulunan Miniatürk Sanatevi’ni ziyaret eden Aysun Gemalmaz, özel olarak hazırladığı, üzerinde Arapça harflerle “Edep Ya Hu” yazan iki tablosunu Doğan Hattatoğlu ile erzurumdanhaberler.com Yönetmeni Öztürk Akkök’e hediye etti.

Aysun Gemalmaz’a inceliğinden ve ziyaretinden dolayı teşekkür eden Doğan Hattatoğlu da, yine bir sanatçıya yakışacak hediye ile konuğuna jest yaptı. Yaptığı, Çifte Minareler maketini Aysın Gemalmaz’a takdim eden Doğan Hattatoğlu, “Aysun Hanım’ın çalışmalarını, sosyal medya üzerinden takip ediyor ve takdirle karşılıyorum. Filografi çok zahmetli bir iş ve herkesin yapabileceği bir sanat dalı değil. Sadece sevdanın yetmediği, aynı zamanda bilek gücü ve kuvvetine de ihtiyaç duyulan böyle bir sanat dalını, Erzurumlu bir kardeşimizin büyük bir beceriyle icra ediyor olması, ayrı bir güzellik. Kendisini gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ