$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

UZUNDERE’DE YAZ, TORTUM’DA BAHAR, ERZURUM’DA KAR

UZUNDERE’DE YAZ, TORTUM’DA BAHAR, ERZURUM’DA KAR
  • 15.04.2018

YURDUN neredeyse tamamına yakın bölümünde “artık yaz geldi” denilirken, Erzurum’da da geçen yıllara oranla “erken ısınan hava”  Uzundere, Olur- Oltu ve İspir’de tabiatı coşturdu.

Erzurum’un turizm merkezi olma yolunda önemli hamleler yapan ilçelerinden Uzundere’de ağaçlar tüm güzelliklerini sergilerken, açan gelincikler de kızıl renkleriyle “doğal tablo”ya ayrı bir hava ve güzellik katıyor.

Yazın Erzurum’a doğru yaklaştığı şu günlerde, Tortum’da da çiçek açan ağaçlar, yöre insanına “bahar geldi” mesajı verirken, ekmeklerini topraktan çıkaran köylüler de kolları sıvayıp, hazırlıklara koyuldular.

Kent merkezine yaklaşık 50 kilometre uzakta bulunan ve daha çok Karadeniz ikliminin özelliklerini taşıyan Tortum’da “şimdilik” mola veren bahar ve sıcaklıkların, yaklaşık iki hafta sonra Erzurum’da kindisini hissettirmesi bekleniyor.

Uzundere’de yaz’ı, Tortum’da baharı gören ve yaşayan insanlar, Erzurum’a vardıklarında da karlı Palandöken ile karşılaşıyorlar. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği Erzurum’a, karlı görüntüsü ile başka bir güzellik ve farklılık katan Palandöken, yerli-yabancı herkese, “Burası bir kış şehri. Bizde kar çoğu zaman eksik olmaz” mesajı veriyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ