$ DOLAR → Alış: 7,24 / Satış: 7,27
€ EURO → Alış: 8,52 / Satış: 8,56

UZUNDERELİ’LER, FAKÜLTE İSTİYOR

UZUNDERELİ’LER, FAKÜLTE İSTİYOR
  • 20.11.2016

16-fk

TÜRKİYE’nin 11.nci Sakin Şehri olarak adından söz ettiren, bünyesinde bulundurduğu çok sayıda eski yapı ve eserin yanında Tortum Gölü ve Şelalesi ile de bilinen Uzundere’de, Atatürk Üniversitesi’nin fakülte açması isteniyor.

Uzundere olarak bir fakülte ödülünü çoktan hakettiklerini belirten Uzundereliler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya, erzurumdanhaberler.com aracılığı ile mesaj gönderdi, kendisini hem ilçelerine davet etti ve hem de “Hocamız gelirken, müjde ile gelsin, yüzümüzü güldürsün” dediler.

İlçelerinin, sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkları ile parlayan bir yıldız gibi insanların yüzüre gülümsediğini belirten Uzundereliler, “Kaymakamlık binamız üniversiteye devrolunacak. Dolayısıyla fakülte olabilecek büyüklükte ve güzellikte binalarımız mevcut. Lojmanlarımız var. Göl kenarında Atütürk Üniversitesi’ne ait 200 dönümlük bir tarım arazisi bulunuyor. Kısaca altyapı olarak her şey tamam. Görsellik adına da şelalemiz başlı başına bir değer. Bunun yanında Öşvank Kilisesi de uluslararası alanda adından söz ettiren bir başka değer. Kısacası her şeyimiz var, bize sadece bir fakülte kararı gerekiyor. Erzurum’un büyümesine ve gelişmesine özel çaba harcayacağını duyduğumuz ve bildiğimiz sayın Rektörümüz’den, böylesi bir kararın alınması konusunda özel ilgi bekliyoruz. Uzundere’ye bir fakülte açılması, bu ilçenin çok daha büyüyüp, gelişmesine zemin hazırlayacaktır” dediler.

Uzundereliler, sosyal medyada da paylaşımları ile ilçeye fakülte açılması için kamuoyu oluşturuyorlar. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ