$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

UZUNDERE’YE KIYMAYIN!

Süreyya ÇARBAŞ
Süreyya ÇARBAŞ
  • 12.02.2018

http://www.na-pole.com/?essay-planning. Professional essay and resume writing services offering expertise in writing CVs, resumes and cover letters

how to write custom validation in struts http://mirchinews.net/paper-writing-services/ phd thesis acknowledgement girlfriend graduate admission essay help good Our professional content writing services in India at one of the top http://inmobiliariacarreggio.com/can-someone-do-my-assignments/, which offers best content writing services across the world. ÜLKEMİZDE son yıllarda başgösteren ‘beton hastalığı’ Erzurum’un akciğerlerine de sirayet etmiş.

So whenever, we are tagged by clients as Dissertation How Long To Write, they are making the right choice. Quality with affordability is our mission and we tend to honor it at any cost. Hiçbir mimari kaygı taşımayan plansız büyüme illeti şimdilerde Uzundere’yi de sarmış.

science homework help bill nye Dissertation Sur La Mort Est Mon Metier decentralization dissertation planning california bar exam essays Havası, suyu, yeşili, ormanı ile anılan, Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri sayılan ve bu özellikleri ile iki yıl önce ‘sakin şehir’ ağına alınan Uzundere’ye sanki gizli eller uzanmış.

Uzundere’nin kendine özgü emsalsiz özellik ve güzellikleri gölgelenmeye başlanmış.

If you tolerate nothing but excellence, our trustworthy writing service is ready to assist you in writing click here. Place an order and our Neler yapıldı

Önce üç dönem yani 14 yıldan beri Uzundere Belediye Başkanlığı görevini yürüten Halis Özsoy’a hakkını teslim edelim.

Uzundere’nin tanıtımına çok emek verdiniz.

Ortak akılla çeşitli projeleri devreye soktunuz ve çeşitli etkinliklerle dikkatleri Uzundere’ye topladınız.

Endemik bitki türleri, Tortum Şelalesi, Yedigöller, Öşvank Kilisesi gibi önemli varlıklara sahip olan Uzundere’yi seyahat sayfalarına taşıdınız.

İsteyenin rafting, isteyenin dağ bisikleti, isteyenin trekking, isteyenin kuş veya kelebek gözlemciliği yapabileceği ortamlar yarattınız.

Uzundere’yi her yıl binlerce insanın uğrak yeri haline getirdiniz.

Professional Buy Law Essays Online and grammar queen extraordinaire. Editing for everything you write, transforming even your rants into your finest eloquence. Neler olmuş?

Havası ve suyu kadar insanı da temiz olan Uzundere’ye son yıllarda yolum düşmemişti.

Birkaç gün önce bir grup arkadaşla Uzundere’ye gittik.

Görmesem, duymasam inanmazdım.

Uzundere’de yeşil alanlara imar izni verilmiş.

Rengarenk çiçek ve ağaçlarla bezeli bahçeli evlerin yerini beton bloklar almaya başlamış.

Aynı uygulama, yani beton yapılaşma başta Cevizlihan olmak üzere ilçenin diğer mahallelerinde de sürdürülmüş.

İlçenin girişi, çıkışı betona büründürülmüş, adeta Uzundere’nin göz alıcı güzelliğine perde çekilmiş.

Herhangi bir arıtma altyapısı sağlanmadan gerek Tortum Gölünün ve gerekse Yedigöllerin etrafında balık çiftlikleri kurulmuş ve kulübeye benzer işyerleri yapılmış. Bu işletmelerin göl sularını ve çevreyi kirletmelerinden kimse rahatsız olmamış.

Tortum Gölünün doğal yapısını bozacak, büyülü atmosferini gölgeleyecek Pirinkayalar tüneli projesinin ihalesi yapılmış.

Başka bir yer yokmuş gibi ilçe çöplüğü için Tortum Gölünün hemen başlangıcında bir alan seçilmiş.

Şimdi de Tortum Gölünün çevresine cam teras yapılıyor ve seyir alanlarının yanı başına da sosyal amaçlı tesis kurulması planlanıyor. Cam teras yapımı başlatılmış. Bu iddialı projeye itirazımız yok, ama yapılması düşünülen sosyal tesislerin atıkları nereye boşalacak? Sakın Tortum Gölüne olmasın?

The service offers customers competent writing assistance. It's a place, where a student can choose one of professional click here. Each order is Sayın Başkan,

Yukarıda da ifade ettiğim gibi Uzundere’ye önemli hizmetler verdiniz

İnanıyorum ki, gücünüzü aşan gelişmelere boğun eğmek zorunda kaldınız.

Bu nedenle gelinen nokta hepimizden çok sizi üzmüştür.

Artık bundan sonrasına izin vermeyiniz.

Ne pahasına olursa olsun Uzundere ve çevresine zarar verecek en küçük adıma bile seyirci kalmayınız.

Uzundere’nin betona kurban edilmesi halinde bundan sadece ilçe sakinlerinin değil, tüm Erzurum halkının mağdur olacağını

Nefes alacak mecalimizin kalmayacağını bilmelisiniz.

http://russianchicagomag.com/a-dissertation-on-natural-phonology-stampe/ in UK by MHR Writer to gain cost effective assistance from online experts help. Buying best quality essays has never been an easy job. AFGAN ÖĞRENCİLERE BRAVO

Haftanın son gününde Atatürk Üniversitesinde çok güzel bir etkinliği izleme fırsatı buldum. Ünlü Türk şairi ve devlet adamı Ali Şir Nevai doğumunun 577. yıldönümünde anıldı. Atatürk Üniversitesinde öğrenim gören Afganistanlı Öğrenciler Birliğinin düzenlediği anma programında Kaşgarlı Mahmut’tan sonra Türk Diline en büyük hizmeti veren Ali Şir Nevai’nin hayatı, edebi kişiliği ve eserleri anlatıldı. Şiirlerinden örnekler okundu. Ayrıca Özbek türkülerinden oluşan mini bir konser verildi. Sunumun tümünü ülkelerine özgü kıyafetler giyinmiş Afgan öğrenciler yaptı. İlgiyle izlenen programın sonunda öğrencilerin Türk Cumhuriyetlerine ait bayraklarla sahneye çıkması güzel bir görüntü oluşturdu.

Bu arada Afganistanlı Öğrenciler Birliği Başkanı, hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden, hem de Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden iki dilekte bulundu. Devletimizden Ali Şir Nevai için Afganistan’da bir anıt mezar yapılmasını, Rektörden de Atatürk Üniversitesinde bir merkeze ya da bir birime ünlü şairin adının verilmesini istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ