$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

VALİ MEMİŞ, ŞEHİT AİLELERİNİ ÇİFTE MİNARELER’DE AĞIRLADI

VALİ MEMİŞ, ŞEHİT AİLELERİNİ ÇİFTE MİNARELER’DE AĞIRLADI
  • 15.07.2019

HAİN darbe girişinin 3’üncü yıldönümünde, şehit aileleri ve gaziler onuruna bir yemek veren Vali Okay Memiş, “FETÖ’den ve diğer hain yapılanmalardan temizlendikçe, hem Türk Ordusu, hem jandarm ve hem de emniyet teşkilatı daha güçleniyor” dedi.

Tarihi Çifte Minareli Mederese’de verilen yemekte konuşan Vali Memiş, 3 yıl önce hem devletin ve toplumun, başta Türk Ordusu ve Polis Teşkilatı olmak üzere çeşitli kurumlara din kisvesi altında sızmış olan hainlerin darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ülkenin en önemli ve değerli bir gücü olduğunu belirten Vali Memiş, ordu içinde FETÖ’cü olmayan kahramanların hainlere hadlerini bildirdiğini belirtti. “Temizlendikçe güçleniyoruz” hatırlatması yapan Vali Memiş, son iki yılın, bu yapının attığı iftiraları temizlemekle geçtiğini kaydetti.

Vali Memiş, daha sonra şöyle devam etti:

TAM İKİ YIL UĞRAŞTIM

“Tam 2 yıl, İçişleri Bakanlığı’nda bu hainlerin bize attığı iftirayı temizlemekle uğraştım. Bize iftira atan yargıçlar, polisler kendi yargıç ve polisleriydi ve kendi düzenledikleriyle bizi cezaevinde süründürmek istedi. Ancak Allah onlara fırsat vermedi. Özelikle 17-25 Aralık’tan sonra iyice foyaları ortaya çıktı ve devlet bütün kararlılığıyla bu yapının üstüne gitti. Baktılar ki olmayacak, en hainini gerçekleştirip darbe teşebbüsünde bulundular. Bu teşebbüsü Türk milleti 81 vilayette Cumhurbaşkanımız önderliğinde geri püskürttü.”

Vali Memiş, Türk milletinin; tankların, F-16’ların ve ağır silahların üzerine sadece Türk Bayrağı ile gittiğini vurgulayarak, bunu bütün dünyanın gördüğünü belirtti.

ERZURUM FETÖ’CÜLERE GEÇİT VERMEDİ

O tarihte Gümüşhane’de Vali olarak görev yaptığını hatırlatan Okay Memiş, konuşmasını sosyetik sürdürdü:

“Yurtta Sulh Konseyi denilen hain yapının yazısında Gümüşhane Valisinin gözaltına alınması emredilmişti, ama bu devlet ve millet bu hainlere gereken dersi verdi. Erzurum’da Dadaşlar tıpkı bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e nasıl 57 gün ev sahipliği yaptıysa, 15 Temmuz’da da meydanlara çıkıp 100 binlerce dadaş hain FETÖ’cülere geçit vermedi.”

15 Temmuz’u unutmayıp unutturmayacaklarını dile getiren Vali Memiş, vatan uğruna şehit düşenlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa diledi.

Programa, kent protokolü, kurum amirleri ile çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ