$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

VALİ MEMİŞ: VATANDAŞI TEDİRGİN EDECEK BİR DURUM YOK

VALİ MEMİŞ: VATANDAŞI TEDİRGİN EDECEK BİR DURUM YOK
  • 26.02.2020

KAMUOYUNDA kulaktan kucağa dolaşan dedikodu ve fısıltı gazetesiyle yayılan haberlere Vali Okay Memiş açıklık getirdi, “Yeni yapılan şehir hastanesi, başta İran olmak üzere bölgeden gelecek Türk vatandaşlarına ev sahipliği yapacak şekilde hazırlandı” dedi.

Erzurum’da da korona vakalarına rastlandığı, hatta Mareşal Çakmak Hastanesi’nde bazı katların karantinaya alındığı şeklinde haberlerin yayılmasıyla paniğe kapılan, sağlıklı bilgi alamadıkları için de söylentilerde “gerçek payı” aramaya başlayan vatandaşların yüreğine Vali Okay Memiş, açıklamalarıyla su serpti.

Yapımı tamamlanan şehir hastanesini gezen ve yetkililerle bir araya gelen Vali Memiş burada gazetecilere açıklamalar yaptı.

Açılışını yapmaya hazırlandıkları şehir hastanesini, bölgeden gelecek Türk vatandaşlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlediklerini belirten Vali Memiş, bin 500 kişi kapasiteli hastanenin 500 kişilik bölümünün “karantina hastanesi”ne dönüştürüldüğünü belirtti, başta İran olmak üzere, bölgeden gelebilecek Türk vatandaşlarının burada müşahede altına alınabileceğini belirtti.

Hazırlıkların, muhtemel senaryoları göz önünde tutarak başlatıldığını bildiren Vali Memiş, her ihtimali değerlendirdiklerini, böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde hazır olduklarını dile getirerek vatandaşların endişeye kapılmasını gerektirecek bir durumun olmadığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ