$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,11

VATANDAŞI SİS ÇİLEDEN ÇIKARTIYOR

VATANDAŞI SİS ÇİLEDEN ÇIKARTIYOR
  • 09.01.2018

KIŞIN çoğu gününde havalimanı ve çevreyolunun bulunduğu bölgeye “kâbus” gibi çöken sis yüzünden aksayan havayolu ulaşımı vatandaşı çileden çıkartırken, soruna en kısa zamanda ve acil olarak çözüm bulunması istendi.

Son bir haftada sisin yaşattığı ulaşım sıkıntısı nedeniyle çaresiz kalan vatandaşlar, “İşlerimiz aksıyor, randevularımız iptal oluyor, gideceğimiz yere gittiğimez de gideceğimize de bin pişman oluyoruz” derken, Palandöken’deki otel işletmecileri de yapılan rezervasyonlar nedeniyle ciddi sorunlar yaşadıklarını belirtti, yetkilileri soruna çare bulmaya çağırdılar.

EKONOMİYE CİDDİ DARBE VURUYOR

Yer seçimi konusunda zamanında yanlış yapıldığını ve geri dönüşü olmayan bir yola girildiğini savunan ilgililer, “Askeri amaçla kullanılan havaalanına alternatif olarak düşünülen şimdiki havalimanı, ne yazık ki, iyi araştırma yapılmadan, yeraltı sularının hayli bol olduğu, dolayısıyla sisin en yoğun olarak yaşandığı bölgeye yapıldı. 2000’li yılların başında yapımına başlanılan havalimanı 2005 yılının aralık ayında hizmete girdi. Havalimanın hizmet vermeye başladığı yıldan, bugüne kadar geçen sürede aynı sorun hep yaşandı, yaşanmaya da devam ediyor. Sis nedeniyle yaşanan uçuş iptalleri ve saatler süren rötarlar, insanımızın sinirlerini altüst ettiği gibi, Erzurum ekonomisine de ciddi darbe vuruyor” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ