$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,41 / Satış: 9,44

VİNÇ’E İLGİNÇ GÖREV

VİNÇ’E İLGİNÇ GÖREV
  • 27.01.2018

HAVA sıcaklığının inişli-çıkışlı bir seyir izlediği Erzurum’da, çatılardan sarkan buzlara karşı Büyükşehir Belediyesi de “vinçle müdahale” etmeye başladı. Piyasadan kiralanan ve İtfaiye Daire Başkanlığı’nın emrine verilen vinç, yüksek katlı binaların çatılarında biriken ve tehlike yaşatan karlara müdahale ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda sıklıkla yaşanan, bazen ölümle bile sonuçlanan buzul tehlikesine, Büyükşehir Belediyesi vinçle müdahale etmeye başladı.

Vatandaşlardan gelen talep üzerine, tehlikenin yaşandığı adrese giden görevliler, buzla mücadeleyi kendilerine has yöntemlerle yerine getiriyorlar.

Gerekli önlemleri aldıktan sonra, vinçin sepetine binen görevli, binaların çatısına kadar yanaşıytıktan sonra, müdahalesine başlıyor. Her biri, insanın başına düşmesi halinde ağır yaralanmalara ve hatta ölümlere neden olabilecek büyüklükte olan sarkıtları, elindeki kürek ile temizleyen görevli, tehlikeyi bu şekilde savuşturuyor.

REZİSTANS PROJESİNE NE OLDU

Çatılarda oluşan sarkıt tehlikesiyle böyle bir yöntemle mücadele edilmesinin çok zor ve hatta imkansız olduğunu belirten vatandaşlar, “Erzurum’da yüzlerce bina ve o binaların çatılarından sarkan buzullar var. Bu mücadele vinçle yapılmaz. Başkan Mehmet Sekmen, daha önceleri yaptığı açıklamada çatılara rezistans monte edileceğini duyurmuştu. O düşüncesinden Başkan vaz mı geçti, ne oldu da buzul tehlikesine ağır vasıta ile müdahale edilir hale gelindi, anlayamadık” dediler. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ