$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

YENİ PİLOTLARIN BRÖVELERİ ALTINOK’TAN

YENİ PİLOTLARIN BRÖVELERİ ALTINOK’TAN
  • 21.10.2017

EMNİYET Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesı Başkanlığının 36. Kuruluş yıl dönümü ve 31 personelin temel pilotaj eğitimini tamamlayarak mezun olmaları nedeniyle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı Konferans Salonu’nda bir tören düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Havacılık Daire Başkanlığından 20’si helikopter pilotu, 4’ü uçak, 7’si ise İHA olmak üzere 31 pilotun eğitimlerini tamamlayıp, brövelerini almaya hak kazandığını söyledi.

Havacılık Daire Başkanlığının kurulmasıyla vatandaşın güvenliğini sağlama noktasında yeni bir boyut geliştirildiğini, önleyici hizmetlerde caydırıcı bir güç oluştuğunu ve hava araçlarında yer alan görüntü alma, gece aydınlatma sistemleriyle suç ve suçluların tespit ve takibinin kolaylaştığını belirten Altınok, bu durumun suçluların en kısa sürede adalete teslim edilmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanı Uygar Elmastaş ise darbe teşebbüsünden sonra kendisi dahil görev yapabilecek 5 pilotun kaldığını, daha sonra  eğitimlerini tamamlayan 17 pilotun göreve başladığını söyledi. Elmastaş, Tunceli’de meydana gelen kazada 2’si pilot 3 personelin şehit olduğunu hatırlattı.

Konuşmaların ardından mezun olan pilotlara bröveleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok tarafından takıldı.

İlgili resim

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ