$ DOLAR → Alış: 5,84 / Satış: 5,86
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

YERDEN MANTAR BİTİYOR, GARİPLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR

YERDEN MANTAR BİTİYOR, GARİPLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR
  • 07.06.2018

SON zamanların en yağışlı mevsimini geçiren Erzurum’un dağlarında, güneşin yüzünü göstenmesiyle birlikte ardı ardına çıkan mantarlar, garibin iftarlığı halini aldı.

İstanbul’da, özellikle de Galata Köprüsü üzerinde, oltaları ile balık avlayan ve “akşam yemeğimizi çıkartıyoruz” diyen balıkçılara, Erzurum’un dağlarından mantarcılar nazire yapmaya başladı.

Besleyici yönü hayli fazla olan ve zehir riski diğer bölgelerin mantarlarına oranla “yok” denecek kadar az olan mantarları toplamak için dağlara tırmanan vatandaşlar, nasiplerine düşen mantarlardan iri ve gösterişli olanları sosyal medyada takipçileri ile paylaşarak adeta düşman çatlatıyorlar.

Kilosu manav tezgahlarında 30-35 liraya kadar alıcı bulan mantarlar, dağlara yayılan vatandaşların sofrasına “bedavaya” geliyor.

Erzurum’u sporcu kimlikleri ile çeşitli ortamlarda temsil eden Alpin Grubu’nun kaptanı Mustafa Tekin de, Palandöken’de topladığı gösterişli bir mantar ile sosyal medyada caka sattı. Tekin’in paylaşımı, özellikle Erzurum dışındaki arkadaşlarını fazlasıyla heveslendirdi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ