$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

YÜRÜYEN MERDİVENİ BİLE VAR AMA!

YÜRÜYEN MERDİVENİ BİLE VAR AMA!
  • 23.08.2017

ÖNCEKİ Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler döneminde, ciddi eleştiriler yapılmasına rağmen Karayolları’nın ortasına dikilen, Erzurum’un yürüyen merdivenli ilk yaya geçidi olması nedeniyle de özellik kazanan Köşk Mahallesi İpekyolu Üstgeçidi, araba altgeçidine(!) dönüştü.

Görevde olduğu yıllarda, çok sayıda gerekli-gereksiz altgeçitler yapmasıyla eleştiri alan dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Köşk Aile Çay Bahçesi’nin önündeki yolda bir altgeçit yaptırmış, bu altgeçidin üstüne de yürüyen merdivenli bir yaya üstgeçidi kondurmuştu.

Yaklaşık 9 yıl önce, dönemin Valisi Celalettin Güvenç ile dönemin Erzurum Milletvekili İbrahim Kavaz’ın da hazır bulunduğu törende hizmete açılan İpekyolu Üstgeçidi’nin bir yılda bitirildiğini belirten Ahmet Küçükler, yaptığı konuşmada, “Bölgemizin ilk yürüyen merdivenli yaya üstgeçidi 6,5 metre yüksekliğinde, 55 metre uzunluğundadır ve 4 yürüyen merdiveni bulunmaktadır. Üstgeçidin yapımında çelik konstrüksiyon malzeme kullanıldı. Yaptığımız çalışma ve hizmetlerle model alan değil, model olan bir il olduk. Köprü ilimize, milletimize hayırlı olsun” demişti.

Aradan geçen süreçte, ihtiyaç olmayan bir yerde yapılan ve milyonlarca liraya malolan İpekyolu Üstgeçidi, şimdilerde yürüyen merdivenlerinin çalışmamasının yanında, gerekli bakım ve temizliği de yapılmadığından, kullanılmaz hale geldi.

Çok dik olan en az 50 basamaklı merdivenleri çıkmak istemeyen vatandaşların kullanmadığı İpekyolu Üstgeçidi, kendiliğinden “araba altgeçidi”ne dönüştü.

Üstünden yayaların değil, altından sadece araçların geçtiği yürümeyen merdivenli üstgeçidin akıbetini merak eden vatandaşlar, “Hani taşınacak bir malzeme de değil ki, köprüyü kaldırıp müzeye götürelim. Devletin malının nasıl keyfi uygulamalara ve ‘ben yaptım, oldu’ mantıksızlığına harcandığını hep birlikte görüyoruz. Böylesi anlamsız işlere bu milletin, bu devletin parasını akıtanlar, bu muhteşem yatırımı gördüklerinde acaba ne düşünüyorlardır, merak ediyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ