$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

BAŞKAN YAŞAR’I TERLETEN TOPLANTI

BAŞKAN YAŞAR’I TERLETEN TOPLANTI
  • 23.01.2021

YARDIMCISI Mazhar Özdemir tarafından belediye hizmet ve yatırımlarında usulsüzlük yapmakla suçlanan Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar, düzenlediği basın toplantısında kamuoyunun beklediği cevapları vermek yerine, belediyenin icraatlarını anlatmaya başlayınca şaşkınlık yaşattı. Toplantıda belge sunamayan ve uzun süre konunun etrafında ısınma turları atan Başkan Yaşar’ı basın mensupları soruları ile sahanın içine çekmeye, çalıştı, ancak çok da başarılı olamalıdar. Başkan Yaşar, konunun adalete intikal ettiğini kaydetti, “Beklediğiniz cevabı hukuk verecektir” diye konuştu.

USULSÜZLÜK İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Uzun zamandan beri Çat Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mazhar Özdemir, geçtiğimiz hafta sosyal medya hesaplarından bazı açıklamalar yapmış, gözleri bir anda Çat Belediyesi’ne çevirmişti. İlçe belediyesinde yapılan kanunsuz işleri önce tweet mesajları atarak kamuoyunun dikkatine sunan Özdemir, “Çat Belediyesi’nde usulsüzlük yapılıyor” demiş, işlerin yasalara uygun yürütülmediğini iddia etmişti. “Çat Belediyesi’nde devletin kanunları değil, Başkan Yaşar’ın kuralları işliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın adını kullanarak yasadışı işler yapan Başkan Yaşar’ın yaptıklarını kamuoyuna duyurmak kaçınılmaz hale gelmişti” diyen Özdemir, devletin 7 milyon lira zarara uğratıldığını öne sürmüştü.

TOPU TACA ATMAYA ÇALIŞTI

İddiaların odak noktasındaki kişi olarak Saray Bosna Caddesi üzerinde bulunan Çat Belediyesi’ne ait Kadın Dinlenmeevi’nde basın mensuplarını konuk eden Başkan Yaşar, uzun uzadıya belediye hizmetleri ve geçen dönemin icraatları üzerinde durarak şaşkınlık yaşattı. Sürekli başka konulara dikkat çeken, çok büyük borcu bulunan bir belediye devraldığını, nüfusu 19 binden 16 bine düşen Çat’ta belediye gelirlerinin azaldığını, buna rağmen önemli hizmetler sunma gayreti içinde olduklarını ifade eden Başkan Yaşar’ı sabırla dinleyen ve asıl konuya gelmesini bekleyen basın mensupları, böyle bir gayretin işaretini göremeyince araya girdi ve sorular sorarak konuyu Mazhar Özdemir’in iddialarına getirdi, ancak bekledikleri cevapları alamadılar. Başkan Yaşar’ın “Konu adalete intikal etmiştir. Cevabı hukuk verecektir” deyip, belge gösteremediği, dolayısıyla iddiaların havada asılı kaldığı toplantı, kafalarda çok sayıda soru işaretinin oluşmuş haliyle son buldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ