$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

DEVA’NIN MELEKLERİ AŞURE DAĞITTI

DEVA’NIN MELEKLERİ AŞURE DAĞITTI
  • 27.08.2021

MUHARREM ayı geldiğinde sıklıkla yaşatılan bir güzel geleneği DEVA Partisi de devam ettirdi ve bugün cuma sonrası Lalapaşa Cami çıkışında vatandaşlara aşure ikram edildi.

Aşure etkinliği öncesi bir değerlendirme yapan ve muharrem ayının Müslümanlar açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken, bu konuda İslam Peygamberi Hazreti Muhammed’in uyarıları ve önerileri olduğunu hatırlatan DEVA İl Başkanı Vahit Bingöl, Kerbela şehitlerini ve Hazreti Hüseyin’i de katledilişlerinin yıldönümünde rahmetle, duayla andıklarını söyledi.

Siyasete yeniden “merhaba” dedikten sonra kolları sıvayan, yeni kurulan DEVA Partisi’ni halka anlatmak için yollara düşen, bir gittiği ilçeye bir daha giden, tuttuğu eli söz almadan bırakmayan Vahit Bingöl, bu defa vatandaşın karşısına yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla aşure ikram etmek amacıyla dikildi.

Dağıtımı daha kolay olsun ve çevre kirlenmesin düşüncesinden hareketle aşureyi küçük plastik kâselere doldurtarak dağıttıran Başkan Bingöl, vatandaştan hem teşekkür ve hem de dua aldı.

İnsanlara aşure ikramının yanında önemli bir geleneği de yaşatmış olmanın mutluluğunu duyduklarını belirten Vahit Bingöl, “Lalapaşa Cami bahçesinde ikram ettiğimiz aşure dolu kâseleri alanların yüzlerinde oluşan mutluluk tablosu görülmeye değerdi. Bize teşekkür edenlere, afiyet olsun diyerek mukabelede bulunduk. Çok sayıda insanın hayır duasını aldık. Kendilerine müteşekkiriz. Bu vesileyle Kerbela şehitlerini, Peygamber’imizin torunu Hazreti Hüseyin’i de katledilişinin yıldönümünde rahmet ve duayla anıyoruz” dedi.

Başkan Bingöl, Genel Başkan Ali Babacan’ı önümüzdeki haftalarda Erzurum’a bir kez daha getirmenin planını yaptıklarını da hatirlattı, “Henüz ortada kesinleşmiş birşey yok. Ama sayın Babacan Erzurum’a gelmeyi çok istiyor. Kendisini belki bir iki günlüğüne Erzurum’da misafir edebiliriz. Gününü belirlediğimizde programı kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ