$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

12 MART’I TAÇLANDIRDILAR

12 MART’I TAÇLANDIRDILAR
  • 13.03.2022

ERZURUM‘un düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü, Palandöken Belediyesi Müzik Topluluğu’nun Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde verdikleri halk müziği konseri ile taçlandı.

Salonlu tıka basa dolduran davetlilere, okunan İstiklal Marşı sonrasında seslenen Palandöken İlçe Belediye Başkanı Muhammet Sunar, “Sadece bize bu vatanı kanları, canları pahasına emanet eden şehitlerimizi değil, aynı zamanda İstiklal Marşı’mızın Yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy’u da rahmet ve duayla anıyorum” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLADI

Çeşitli meslek gruplarına mensup müzisyenleri bir araya getirerek bir müzik topluluğu oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Selçuk İçoğlu yönetiminde güzel işlerin altına imza atan ve gönüllere dokunmayı adet haline getiren sanatçıları gösterdikleri performanstan dolayı kutladı.

Konser öncesi günün önemine değinen Başkan Muhammet Sunar, Erzurum’un sıradan bir şehir olmadığını vurguladı ve her yönüyle, hem ülkenin ve hem de bölgesinin lider kentlerinden birisi olduğunu söyledi.

Konuşmasında sanatın önemine de vurgu yapan, oluşturdukları müzik topluluğunda yer alan, çeşitli meslek gruplarına ait müzisyenlerin başarılı çalışmaları ile göğüs kabarttıklarını belirten Başkan Sunar, dur durak bilmeden gayret gösteren Şef Selçuk İçoğlu ile Koordinatör Selmani Özgür Çelikoğlu’na da emeklerinden dolayı teşekkür etti.

BAR ŞİİRİ İLE MEST ETTİ

Aynı zamanda konserin sunuculuğunu da üstlenen, okuduğu Bar Şiiri ile salonda bulunan hemen herkesin duygularını kabartan Selmani Özgür Çelikoğlu da program sırasında ayrıca yaptığı değerlendirmede 12 Mart’ın önemine işaret etti ve İstiklal Marşı’nı yazan Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” sözlerine vurgu yaptı.

İki bölüm halinde gerçekleşen, Yakutiye İlçe Kaymakamı Murat Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu’nun da izlediği konserde, topluluk sanatçıları biri birinden güzel türküleri seslendirerek salonu dolduran çok sayıda insana unutulmaz bir gece yaşattılar. erzhaber

….

KONSERDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN!

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ