$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

ERSANDER’DEN VEFA TURU

ERSANDER’DEN VEFA TURU
  • 08.05.2022

ŞEHRİN sosyal ve kültürel hayatına yaptığı biri birinden farklı etkinliklerle canlılık kazandıran Erzurum Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (ERSANDER), Anneler Günü’nü de pas geçmedi. Bir süre önce Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilen Sevnur İçyar’ın çağrısı ile bir araya gelen ERSANDER Ailesi, Aziziye Tabyası’nda Nenehatun’un mezarını ziyaret etti, iki şehit anasına minnet ve şükran ziyaretinde bulundu, ilk annelik duygusunu tadan anne Seher Müçek ile bebeği Amine’yi hastanede ziyaret ederek hem “geçmiş olsun” dedi ve hem de gözaydınlığı verdiler.

İLK ZİYARET NENE’YE

Başkan Sevnur İçyar’ın yaptığı çağrıya kulak veren ve öğle saatlerinde bir araya gelen ERSANDER Ailesi’nin ilk ziyaret durağı Aziziye Tabyası’nda yatan, Osmanlı-Rus Savaşları’nın sembol ismi Nenehatun’un mezarı oldu. Kahraman Türk Kadını Nene’ye fatihalar okuyan,ve dualar eden ekip adına kısa bir konuşma yapan Başkan İçyar, ülkenin bağımsızlığı adına mücadele eden, yaralanarak gazi olan, ya da hayatını kaybederek şehit düşen kahramanlarımızı minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

TABYA HATIRASI

ERSANDER ekibi, tabayı dolaştıktan, fotoğraflar çektikten sonra iki gruba ayrıldı. Bir grup şehit anaları Güllü Kaya ile Melek Karaca’yı, bir grup da Kadın ve Doğum Hastanesi’nde ilk annelik duygusu tadan Seher Müçek’i ziyaret etti.

Yaklaşık 6 yıl önce Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde bölücü hainler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Oğuzhan Karaca’nın annesi Melek Karaca ile 2019 yılında Suriye’de şehit düşen Rahmi Kaya’nın annesinden helallik isteyen ERSANDER ekibi, dünyalar tatlısı bir kız çocuğu dünyaya getirerek ilk annelik düğüsünü tasan Seher Müçek’i yattığı hastanede ziyaret etti, küçük çaplı birkaç hediye vererek Amine’yi bebeği bağırlarına bastılar.

KARMA SERGİ MÜJDESİ

ERSANDER Ailesi olarak Anneler Günü’nü amacına uygun şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Gergit, yeni bir etkinliğin de işaret fişeğini ateşledi, “Önümüzdeki günlerde, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ndan bir gün önce, 18 Mayıs’ta Yakutiye Medresesi’nde karma bir sergi açacağız” duyurusu yaptı. Başkan Gergit, dernek üyelerinin yağlı ve suluboya tabloları, maketleri, fotoğraf ve el emeği ürünleri eserleriyle renk katacağı serginin 4 gün açık kalacağını belirtti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ