$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

BARAJLAR KRALI OLMAYA KARARLI

YAKLAŞIK BİR YIL KADAR ÖNCE DSİ 8. BÖLGE MÜDÜRÜ OLARAK ERZURUM’DA GÖREVE BAŞLAYAN, GÖREVE BAŞLADIĞI GÜNDEN BERİ DE DUR DURAK NEDİR BİLMEDEN KOŞTURAN OĞUZHAN YAVUZ’UN HIZINA YETİŞİLMİYOR.

BARAJLAR KRALI OLMAYA KARARLI
  • 06.08.2022

YAKLAŞIK bir yıl kadar önce Erzurum’da göreve başlayan, görevi devraldıktan sonra, sorumluluk alanına giren illerde hummalı bir çalışmaya girişen; dağ taş, dere tepe dolaşan, kimi zaman geceli-gündüzlü koşturarak sorun ve sıkıntıları gidermeye gayret eden Devlet Su İşleri (DSİ) 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz’un hızına yetişilmiyor.

Kurumunun en deneyimli isimlerinden olan, tuttuğu işi koparmasıyla bilinen, bahar aylarında Tortum’un Ödük Vadisi’nde HES borusunun patlamasıyla birlikte yaşanan seli yerinde müdahalelerle faciaya dönüşmeden, çevreye çok zarar vermeden önleyerek büyük bir iş başaran Oğuzhan Yavuz, çalışma dönemini en verimli şekilde değerlendirmeye çaba gösteriyor.

HEDEFİNE BİRKAÇ BARAJ BİRDEN ALDI

Bu doğrultuda hedefine bugüne kadar isimleri sık telaffuz edilen ama yapımları bir türlü gerçekleşmeyen birkaç barajı birden alan Müdür Yavuz, geçtiğimiz günlerde beraberinde Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek olduğu halde Hınıs Söylemez ve Başköy Barajı şantiyelerinde inceleme yaptı.

Hınıs Kaymakamı Hamza İnam ve Belediye Başkanı Erdoğan Eren ile birlikte Söylemez ve Başköy Barajları’nı dolaşan Oğuzhan Yavuz, yaptığı açıklamada müjde verdi, “Başköy Barajı’nda su tutma işlemini yakında başlatacağız” dedi. Müdür Yavuz, barajın tamamlanmasıyla birlikte Hınıs Ovası’ndaki 205 bin dekar tarım arazisinin suya kavuşacağını, bu sayede milli ekonomiye yılda 462 milyon lira katkı sağlanacağını bildirdi.

ALVAR KONUSUNDA SÜRPRİZ YAPABİLİR

Aslen Trabzon’un Yomra İlçesi’nden olan, geçtiğimiz nisan ayı içinde Ödül Vadisi’ndeki HES borusunun patlamasıyla birlikte yaşanan su baskınını, bilgi, deneyim ve öngörüsüyle çok fazla tahribat yapmadan önlemeyi başaran, dolayısıyla yöre halkının büyük sempatisini kazanan Oğuzhan Yavuz’un, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzurum gezisi sırasında “yapamazlar” diye iddia ettiği Alvar Barajı ile ilgili olarak da sürpriz çalışmalar yaptığı öğrenildi. erzhaber

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ