$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

ALMANLAR, ERZURUM’U MERCEK ALTINA ALDI

ALMANLAR, ERZURUM’U MERCEK ALTINA ALDI
  • 09.02.2017

ERZURUM’un cazibe merkezleri programında öne çıkması ve ikinci organize sanayi bölgesiyle ilgili çalışmalarda ciddi mesafeler alınması, Alman Mannesman Topluluğu’nun da dikkatini çekti. Görüşmelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen şirket yetkililerine Vali Seyfettin azizoğlu başkanlığındaki müteşebbis heyet bilgi verdi.

DEV ALMAN FİRMA 2. OSB’DE YATIRIM PLANLIYOR

Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Erzurum’da yatırım yapmak isteyen dev Alman firması Mannesmann’ın Yönetim Kurulu Başkanı Jurgen Schafsteın, Genel Müdürü Miguel Nagel, Türkiye CEO’su Ertan Bayer ve Türkiye Temsilcisi Abdullah Imır da hazır bulundu.

Toplantıda, Vali Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen’in girişimleri sonucu Erzurum’da yatırım yapmayı planlayan Mannesmann’ın Genel Müdürü Miguel Nagel’in yatırımlarıyla ilgili bir sunum yaptı Yoğunluklu olarak yeni teknoloji altyapı ve doğalgaz borularının üretimini yapmayı planladıklarını ifade eden firma yetkilileri, doğunun merkezi olarak bilinen Erzurum’da yatırım yaparak, Ortadoğu, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere bölgeye yakın ülkelerin bu alanda ihtiyaç duyduğu ürünleri Erzurum’dan bu ülkelerin pazarlarına ulaştırmak istediklerini dile getirdiler.

Toplantıda, Alman firmanın yatırım düşüncesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Azizoğlu, yatırımın gerçekleşmesi halinde Erzurum’un büyük çapta yabancı bir yatırımcı kazanacağını söyledi.

30 FİRMA YATIRIMLARIYLA İLGİLİ SUNUM YAPTI

Toplantıda daha sonra, aralarında ulusal firmaların da yer aldığı orta ölçekli yatırım talebinde bulunan yatırımcıların sunumlarına geçildi. Yaklaşık 30 firma planladıkları yatırımlarla ilgili yönetim kurulunu bilgilendirdi. Toplantıda, yatırım için uygun görülen firmalara resmi yazı gönderilerek tahsis işlemlerine başlanılmasına ayrıca 2.OSB de tahsis başvurularının alınmasına ve daha önce başvuruda bulunan diğer firmaların değerlendirilmesinin devamına karar verildi.

İkinci OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim Özakalın, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ETSO’nun yoğun katkıları ile Erzurum’un hak ettiği sanayileşme adımının atılacağına yürekten inandıklarını ifade ederek, “Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın gayretleri bizleri daha çok çaba göstermeye sevk ediyor. Bizler, yatırımların şehrimize gelmesi için, gelen yatırımcılarımızın işlerini kolaylıkla yürütebilmesi için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Dünyaca bilinen markaların 2. OSB’de yatırım yapmak için başvuruda bulunmalarının yanı sıra yerel ve ulusal firmalarımızın yatırım isteği ve azmi, şehrimizin, adına yakışır sanayileşme seviyesine gelmesi açısından bizleri umutlandırıyor ve heyecanlandırıyor. İnşallah bu sanayi yatırımlarıyla şehrimiz sanayileşmenin önündeki zincirleri kıracak ve bu anlamda önemli bir başlangıç yapacaktır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ