$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ YÜZ AĞARTIYOR

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ YÜZ AĞARTIYOR
  • 24.06.2018

ATATÜRK Üniversitesi tarafından yaptırılan Doğu Anadolu Gözlemevi, Hürriyet Gazetesi’nin manşetinde kendine yer buldu. “Galaksiye Dadaş Gözü” başlığıyla, yapımı devam eden gözlemevi projesini okurlarına duyuran gazete, Erzurum insanının ve bu işe emek veren herkesin gönlünü okşadı.

Bu yıl 61’nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Atatürk Üniversitesi, sadece eğitim alanında yaptığı atılımlarıyla değil, sosyal ve kültüren çalışmalarıyla da göz doldurmaya devam ediyor. “Dünyanın en iyi bin üniversitesi” içinde yer alan, ülkemizin de en iyi 13’üncü üniversitesi olarak adından sıkça söz ettiren Atatürk Üniversitesi, uzayı gözlemeye hazırlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın üzerine titrediği, Doç. Dr. Cahit Yeşilyaprak yönetimindeki bir ekip tarafından yürütülen Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi’nin, ülkenin önde gelen gazetelerinden birisi olan Hürriyet’in manşetinde yer bulması, çoğu insanın da ilgisini çekti.

Projenin fikir sahiplerinden Doç. Dr. Cahit Yeşilyaprak’ın açıklamalarının yer aldığı haberde, Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi’nin tamamlanmak üzere olduğu belirtildi, “Proje tamamlandığında Havaii ve Şili’deki dev izleme tesislerinin bir kardeşi de Erzurum’da bulunacak” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ