$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR
  • 08.04.2021

KÜLTÜRÜMÜZE yerleşmiş, her biri yaşanılarak kazanılmış deneyimler sonucu dillendirilmiş çok sayıda deyim ve atasözümüzün varlığından hemen herkes haberdar. Herhangi bir konunun görüşüldüğü, tartışıldığı, konuşulduğu sırada akla gelen o güzel ve anlamlı sözler hemen dile getirilir0 tıpkı “Ateş düştüğü yeri yakar” ya da “El, elin ölüsüne gülerek ağlarmış” sözlerinde olduğu gibi!

Yayın politikasını Erzurum’u ve Erzurum insanını ilgilendiren konuları gündeme getirmekle yükümlü kılan erzurumdanhaberler’e, hemen her gün çeşitli yollardan, kimi zaman Facebook’tan, kimi zaman mail yoluyla, ya da WhatsApp üzerinden haberler geliyor, fotoğraflar ulaştırılıyor ve vatandaş sıkıntısını çektiği bir konunun dillendirilmesine aracılık etmemizi talep ediyor; tıpkı kanser hastası çocuğuna ilaç almakta zorlanan Abdullah A. adındaki takipçimiz gibi.

Son birkaç gündür, özellikle sosyal medyada paylaştığımız haberlerimizin altına konuyla hiç ilgisi olmayan, ama kendisini ve çocuğunu çok yakından ilgilendiren bir konuyla ilgili olarak yazdığı mesajı yazan Abdullah A. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşanan bir sıkıntıya dikkat çekmemizi istemiş.

“Abi birde şu Atatürk üniversitesi araştırma Hastanesi’ne el atsan çok iyi olur çocuk hematoloji deki prof gittiği için kanser tedavisi gören çocuklar iki haftadır ilaç alamıyor bu çocukların hastalıkları tekrardan nuksetse bunun ne olacak hasta yakınlarına Trabzon a Kayseri ye götürün diye yönlendirme yapıyorlar ama insanların oralara gitmeye imkanı varmı bakalım sağlıkta reform pamuk ipliğine bağlı bakalım ne olacak bu işin sonu sayın rektörümüz Ömer Çomaklı beye duyurulur” şeklinde kaleme alınan ve paylaşılan o mesajı biz de ilgililerine duyuralım istedik. Hani belki bir ilgileneni çıkar diye… erzhaber

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ