$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

BAYAN MEMİŞ, ERZURUM’U ÖĞRENİYOR

BAYAN MEMİŞ, ERZURUM’U ÖĞRENİYOR
  • 02.12.2018

VALİ Okay Memiş’in eşi Sibel İnci Memiş, beraberinde üst düzey bürokrat eşleri olduğu halde kent merkezindeki tarihi mekânları gezdi, bilgi aldı, gördüğü yerlerden etkilendiğini söyledi.

Sibel İnci Memiş’e Erzurum gezisinde, Vali Yardımcısı Yıldız Büyüker, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in eşi Gülay Sekmen,  Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı’nın eşi Gülay Bölükbaşı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın eşi Zuhal Çomaklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun’un eşi Nuran Uzun ve kaymakam eşleri eşlik etti.

Terminal Caddesinde bulunan restoranda protokol mensuplarının eşleriyle yemekte bir araya gelen Bayan Memiş, tarih turuna Abdurrahman Gazi Türbesi ile başladı. Bayan Memiş ve beraberindeki kadınlar, daha sonra sırasıyla Kongre Binası, Atatürkevi, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese ve tarihi Erzurum evlerini gezdi.

Ziyaret ettiği tarihi mekânlar hakkında bilgi de alan Sibel İnci Memiş, Erzurum’un birçok medeniyete evsahipliği yapmış tarihi İpek Yolu güzergâhında yer alan kadim bir kent olduğunu söyledi. Tarihi mekânların eşsiz güzellikte olduğunu ifade eden Bayan Memiş, Erzurum’un aynı zamanda önemli bir turizm şehri olduğunu da vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ