$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

İMDADA 15 TEMMUZ YETİŞTİ

İMDADA 15 TEMMUZ YETİŞTİ
  • 21.07.2021

BAĞRINDA çok sayıda vatan evladının yattığı Karskapı Şehitliği’nde, her bir mezarın başına dikilen, ancak bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı kirlenen, üzeri kuş pislikleriyle lekelenen, renkleri solan Türk Bayrakları’nın iç burkan hali, 15 Temmuz kutlamaları ile birlikte son buldu.

BÖYLE DUYURMUŞTUK

Toplamda 150 kadar şehidin yattığı, manevi havasıyla bir başkalık oluşturan, milli bayramlarda ilk ziyaret edilen yerlerin başında gelen Karskapı Şehitliği’nde mezar başlarına dikilen bayraklarımızın iç burkan halini geçtiğimiz haftalarda erzurumdanhaberler olarak gündeme taşımış, hem şehitliğe ve hem de Türk Bayrakları’na gereken özenin gösterilmesi gerektiğini belirtmiştik.

Önceki yıllarda 9. Kolordu Komutanlığı’nın sorumluluğunda olan, o dönemlerde askerlerin ilgisinin üzerinden eksik olmadığı,  bakım ve temizliğinin yapıldığı Karskapı Şehitliği’nde sorumluluğun Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle birlikte bakım ve temizlik işlerinin savsaklanması, özellikle şehit ailelerini üzmeye yetti.

RAHATLATAN DEĞİŞİM

Cuma günleri şehitlikte yatan evlatlarını ziyarete giden ve her gidişlerinde Türk Baynakları’nın kirli, solgun halleri karşısında üzülmekten başka birşey yapamayan şehit ailelerinin içini, 15 Temmuz kutlamaları nedeniyle yenileriyle değiştirilen bayraklar rahatlattı.

“Bayrakların temizliği, çevrenin düzeni için kutlama mı gerekiyor, illa bayram olması lazım” diye sormaktan kendilerini alamayan şehit yakınları, Karskapı Şehitliği’nde görevli sayısının artırılmasını ve çalışmalara süreklilik kazandırılmasını istedi, “Buralar bizim ikinci evimiz gibi. şehitliğimize gereken ilgi ve alakanın gösterilmesini istiyor ve bekliyoruz” dediler. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ