$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

BU DA DEZENFEKTE DURAĞI!

BU DA DEZENFEKTE DURAĞI!
  • 15.04.2020

DÜNYAYI kasıp kavuran koronavirüsü ve yaşanan salgından korunma adına çeşitli yöntemler geliştirilirken, İspir’de de “dezenfekten durakları” oluşturuldu. Halkın yoğunlukta olduğu cadde ve sokakların dikkat çeken noktalarına dezenfekten dispenserleri yerleştiren İspir Belediyesi, bu yöntemle vatandaşı bilinçlendirmeye çalışıyor.

Virüs belasının dünyanın başına musallat olmasıyla birlikte, yaşanan tehlikenin farkına varan ve ilçedeki tüm ev ve işyerlerine dezenfekte ettirerek mücadeleye soyunan Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, bu defa da halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde “dezenfekten durakları” oluşturdu.

ELLER NASIL YIKANMALI

Hazırlattığı, “ellerimizi nasıl yıkamalıyız” bilgileriyle donatılmış panolara dezenfekte dispenserleri de monte ettiren Başkan Coşkun, farklılık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Yoldan gelip-geçen vatandaşların, verecekleri kısa molalarla ellerini dezenfekte edebileceklerini belirten Coşkun, “Virüs belasına karşı ilçemizde bir bilinç oluşmuş durumda. Halkımıza biz de belediye olarak destek verelim istedik ve bu durakları oluşturduk. İlçede pek çok yere, özellikle de devlet hastanesinin bulunduğu yerin değişik noktalarına bu panolardan monte ettirdik. İnsanlarımız yoldan gelip-geçerken ellerini dezenfekte etme imkanı buluyorlar. Elemanlarımız dispenserleri sık sık kontrol ediyor, tükendikçe cihazlara dezenfektan ilave ediyorlar” diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Belediye olarak halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme konusunda azami gayret gösterdiklerini de hatırlatan Başkan Coşkun, “Bu belanın başımıza musallat olduğu günden beri çalışma tempomuzu kat be kat artırdık. İnanın normal günlerde sergilediğimiz performansın çok daha fazlasını şimdilerde gösteriyor, halkımızın sağlığı için çalışıyoruz. Uyku sanki de bize haram oldu” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ