$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

BU HALE HANGİ DÜŞMAN GETİRDİ

PASİNLER YOLU PAŞAPINARI MEVKİİ’NDE BULUNAN, BİR ZAMANLAR SUBAY VE ASTSUBAY EŞLERİNE HİZMET VEREN, BAKIMLI VE TEMİZ HALİYLE HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKTİĞİ PİKNİK KÖŞK’ÜN SON HALİ, GÖREN HERKESİN İÇİNİ BURKUYOR.

BU HALE HANGİ DÜŞMAN GETİRDİ
  • 03.08.2022

PASİNLER Yolu, Paşapınarı Mevkii’nde bulunan, uzun yıllar subay ve astsubay ailelerine hizmet veren, askerlerin sorumluluğundan çıkarılınca düşman eline geçmiş gibi yağmalanan, salonları, oturma alanları paramparça edilen, camı çerçevesi darmadağın hale getirilen Piknik Köşk’ün son hali görenlerin içini burkuyor.

İNSANIN İÇİNİ BURKUYOR

Yakın geçmişe kadar bölgenin “askeri üssü” olarak bilinen, çok sayıda kışlanın bulunduğu, her yıl binlerce askerin vatan görevi için konuşlandığı Karskapı’daki birliklerde görev yapan subay ve astsubay eşlerine yönelik olarak hizmet veren ve Piknik Köşk olarak bilinen sosyal tesis, viraneye döndü.

KORUMASIZ KALINCA!

Kışlaların işlevine son verilmesi ve bölgedeki askeri birlik sayısının azaltılmasıyla birlikte atıl duruma düşen Paşapınarı Mevkii’ndeki Piknik Köşk, bir süre sonra boşaltıldı. Askerlerin çekilmesiyle birlikte korumasız kalan Piknik Köşk, hırsızlar tarafından resmen yağmalandı.

BİR ZAMANLAR GÖZ ALICIYDI

Bir zamanlar bakımlı ve düzenli hali ile yoldan geçenlerin dikkatini çeken, kimi emekliye ayrılmış çoğu subay ve astsubayın anılarını süsleyen yeşillikler arasındaki Piknik Köşk’ün son hali hayret, şaşkınlık ve üzüntüyle karşılanırken, devlet malına karşı takınılan haince tavır lanetleniyor. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ