$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

BU YOLDA ÖLEN ÖLENE, KİMİN UMURUNA!

BU YOLDA ÖLEN ÖLENE, KİMİN UMURUNA!
  • 22.08.2017

ERZURUM‘un doğal güzellikleri ve zenginlikleriyle dikkat çeken ilçelerinden olan Tortum, Uzundere ve Oltu’yu biri birine bağlayan yolların hem çok eğimli ve hem de aşırı virajlı olması, çok sayıda ölümlü kazayı beraberinde getirirken, yöre insanını da adeta isyana sürükledi.

Geçtiğimiz hafta yaşanan son trajik kazayla gözlerin bir kez daha çevrildiği Oltu yolunda yapılan düzenleme ve viyadüğün bir işe yaramadı ortaya çıktı. Son 10 yılda ocakların sönmesine, ailelerin perişan olmasına neden olan çok sayıda kazanın yaşandığı ve en az 50 kişinin hayatını kaybettiği yollara, mutlaka el uzatılması ve neşter atılması istendi.

Erzurum milletvekillerini soruna el uzatmaya ve çare olmaya çağıran vatandaşlar, “Ulaştırma Bakanı sayın Ahmet aslan Karslı, yani yöremizin insanı. Bu yoluları en iyi bilen insanlardan birisi o. Yol ve ulaşım dendiğinde akla gelen bir ikinci isim ise Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı. Erzurum Milletvekili sayın Ilıcalı’yı da, bu sorunun çözümü için göreve çağırıyoruz” dediler.

Çok keskin virajlara sahip, eğimi standartların ötesinde olan, rampası bol yolların bakım ve onarımını yapmakla sorunun çözülemeyeceğini belirten vatandaşlar, “Uzmanları en kısa zaman içinde inceleme yapmaya ve bir proje hazırlamaya, milletvekillerimizi de sorunlarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ