$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

CADDEDE İLGİNÇ KAMPANYA

CADDEDE İLGİNÇ KAMPANYA
  • 22.05.2017

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, Palandöken Süt ile ortaklaşa, “sağlığınız için, süt için” diye bir kampanya başlattı ve Cumhuriyet Caddesi’nde halka kazan kazan süt dağıttı.

Her yıl 21-26 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Süt Haftası çerçevesinde, Cumhuriyet Caddesi’nde, Yakutiye Medresesi’nin önüne çadır kuran Büyükşehir Belediyesi, yoldan geçen herkese süt dağıttı, ayran ve peynir ikramında bulundu.

İşadamı Abdullah Büçge’nin sahibi olduğu Palandöken Süt ile ortaklaşa yürütülen kampanyada, hem vatandaşa süt ve süt ürünleri ikram edildi, hem de broşürlerle sağlık konusunda önemli bilgiler verildi.

Açıkta satılan sütlerrin çeşitli hastalıkların davetiyecisi olduğu belirtilen açıklamalarda, “sokak sütüne hayır” denildi ve “Hastalık yapan mikroplar, alerjik maddeler, kimyasallar ve antibiyotikler açık satılan sütlerde bulunur. Süt ve süt ürünleri buzdolabı koşullarında, 0-4 derecede muhafaza edilmeli, ürünlerin ağzı kapalı olmalı ve biri birleri ile temasları önlenmelidir” denildi.

Yakutiye Medresesi önünde Palandöken Süt Ürünleri’ne ait inekler de görücüye çıktı. Çok temiz ve sağlıklı halleri ile dikkati çeken cins inekler, özellikle hayvancılığa ilgili duyan insanlar tarafından hayranlıkla izlendi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ