$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

DOĞU TV, YA DA BİR DEVRİN HÜZÜNLÜ SONU

DOĞU TV, YA DA BİR DEVRİN HÜZÜNLÜ SONU
  • 06.02.2019

SADECE Erzurum’da değil, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yerel televizyonculuğun piri olarak bilinen, kurduğu Doğu TV ile uzun yıllar kentin sosyal ve siyasal hayatına etki yapan Gazeteci İrfan Alyanak, hazin bir şekilde hayata veda etti.

Milletin Sesi Gazetesi’nin kurucu sahibi Kemal Alyanak’ın oğlu olan, gazetecilik mesleğinde farklı ajans ve yayın organlarında çalışan, daha sonraları da kurduğu Doğu TV ile yayıncılığa başlayan iki çocuk babası İrfan Alyanak’ın ölüm haberi Erzurum’da, özellikle de basın camiasında üzüntüyle karşılandı.

DOĞU TV’NİN KAYBI İLE HAYATA KÜSTÜ

Son yıllarda işleri iyi gitmeyen, çocuğu gibi baktığı Doğu TV’yi kaybettikten sonra hayata küsen İrfan Alyanak, Antalya’da, bir huzurevinde hayata tutunmaya çalışmıştı.

İşini kendine has yöntemlerle yürüten, “marka” haline getirdiği Doğu TV ile Erzurum’da, özellikle basın-yayın hayatında adından sıkça söz ettiren İrfan Alyanak, sürekli gülen yüzüyle belleklerde iz bıraktı.

Kaderin cilvesi, bugün hayatta olmayan, genç yaşta aramızdan ayrılan Hürriyet Haber Ajansı Erzurum Bürosu çalışanlarından Yusuf Şenocak’ı, yerleştiği İzmir’de, geçen yıl hayatını kaybeden Sayıl Narmanlıoğlu ile birlikte ziyaret eden İrfan Alyanak’ın ölümü, Erzurum yerel televizyonculuk hayatında “bir devrin hüzünlü sonu” olarak nitelendirildi.

ERZURUM’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Kısa ömrüne çok şey sığdıran, bir ara siyasette de şansını deneyen İrfan Alyanak’ın cenazesinin Erzurum’ a getirileceği ve burada toprağa verileceği öğrenildi.

ecrzurumdanhaberler.com olarak İrfan Alyanak ile aynı fotoğraf karesinde yer alan ve bugün hayatta olmayan Sayıl Narmanlıoğlu ile Yusuf Şenocak’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ