$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

DUDAK UÇUKLATAN RAKAMLAR!

DUDAK UÇUKLATAN RAKAMLAR!
  • 30.04.2021

UZUN zamandan beri yapımı devam eden, sonradan yapılan değişiklik ve eklemelerle “yap-boz tahtası”na dönen Erzurum Kültüryolu Projesi’nin ikinci etap çalışmalarına ilave edilen dört dükkanın yapımı hızla devam ederken, projenin tanıtım tabelasında yer alan “sözleşme bedeli” çoğu kişi tarafından “inanılmaz” bulundu, “Acaba bu işte bir yanlışlık mı var? Tabelada 4 dükkanın sözleşme bedeli eski parayla 11 trilyon 506 milyar lira yazıyor. Sakın o sıfırlardan biri fazla olmasın” diye sordular.

Erzurum Kalesi’nin çevresini açmak amacıyla önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler döneminde başlatılan ve 3 etaptan oluşan Kültür Yolu Projesi’nin ikinci etabı ağır aksak sürüyor. Yapılan bazı bölümleri, ya projeye uymadığı ve sırıttığı, ya da bir yıl bile geçmeden bozulduğu için yeniden yapılmak zorunda kalan Kültür Yolu’na, her biri 6 metre 40 santim yüksekliğinde olacağı belirtilen 4 dükkan projesi ilave edildi.

BÖYLE DUYURDUK

“Kale’nin önüne kale dikiyorlar” başlığıyla kamuoyuna duyurduğumuz haber, bazı soruları da beraberinde getirdi. Projenin tanıtım tabelasında yer alan açıklama ve rakamlara dikkat çeken vatandaşlar, özellikle rakamın büyüklüğüne işaret etti, “Tabelada projenin sözleşme bedeli olarak 11 milyon 506 bin lira yazıyor. Bu, eskinin parasıyla 11 trilyon 506 milyar lira demek. Sonuçta yapılan 4 tane dükkan. Acaba bu fiyata 4 dükkan mı yapılacak, yoksa yanlışlıkla bir sıfır fazla mı yazılmış?” diye sormaktan kendilerini alamadılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ