$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

EĞER DOĞRUYSA, ÇOK AYIP!

EĞER DOĞRUYSA, ÇOK AYIP!
  • 11.03.2017

ERZURUM‘un “en gözde” okullarından Merkez Anadolu Lisesi’nde, “öğrenciler spor yapmasın” diye spor salonunun kaloriferleri yakılmayınca, sistemin donarak patladığı öne sürüldü.

İddiaya göre, okul yönetimi, okulların yarı yıl tatiline girmesiyle birlikte, spor salonunun kaloriferlerinin yakılmamasını kararlaştırdı. Öğrencilerin kızlı-erkekli şekilde salona girmelerinden ve spor yapmalarından rahatsızlık duyan idarenin, kaloriferlerin yakılmaması talimatı verdiğini öne süren veliler, “Havaların çok soğuk olduğu günlerde salon kaloriferlerinin yakılmaması, sistemin donmasına ve patlamasına neden olmuş” dediler.

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işin üstüne gitmesini ve gerekli soruşturmayı yapmasını, bu arada da spor salonunda yaşanan arızanın doğurduğu maddi zararın da tespit edilerek, sorumlularından tahsil edilmesini isteyen veliler, “Öğrenci okulunun spor salonunu kullanmayacak da, ne yapacak? Öğrencilerin kızlı-erkekli şekilde spor yapmasını önlemek amacıyla kaloriferlerin yakılmadığı iddiası doğru ise, durum çok vahim demektir. Kaloriferler niye yakılmamış, sistem niye donmuş ve patlamış? Zarar ne kadar? Bu soruların ivedilikle cevabını bekliyoruz” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ