$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

ERSANDER’İ ZİRVEYE TAŞIDILAR

YAKLAŞIK 10 AY KADAR ÖNCE KURULAN VE KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN ERZURUM’UN SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATINA CANLILIK KATAN ERSANDER’İN BAŞARISINI, AĞRI DAĞI’NIN ZİRVESİNE BAYRAIĞINI DİKEN DAĞCILAR TAÇLANDIRDI.

ERSANDER’İ ZİRVEYE TAŞIDILAR
  • 30.07.2022

KURULUŞU yeni olmasına rağmen, yaptığı faaliyet ve etkinliklerle adı en çok duyulan sivil toplum kuruluşlarından birisi haline gelen Erzurum Kültür Sanat ve Eğitim Derneği ERSANDER’in başarısı, çok anlamlı bir jestle taçlandırıldı.

Dağ bisikletinden tur kayağına, dağcılıktan buz tırmanışına varıncaya kadar çok farklı alanlarda yaptıkları sportif çalışmaları ile bilinen, ülkenin en yüksek tepesine 171 kez tırmanarak Ağrı Dağı’nı su yolu yapan ve bu alanda da ulaşılması güç bir başarının sahibi olan ALPİN Outdoor’un engel tanımayan yöneticileri Mustafa Tekin ve Yıldırım Beyazıt Öztürk öncülüğünde bir grup dağcı, 172’nci tırmanışlarında ERSANDER Bayrağı’nı Anadolu’nun Zirvesi’ne diktiler.

Güç ve dayanıklılık gerektiren spor dallarında yaz-kış başarılı çalışmalar yapan, yaptıkları faaliyetleri sosyal ağlarda paylaşarak Erzurum’un adının daha farklı bir dünyada duyulmasını sağlayarak kentin tanıtımına küçümsenmez ölçekte katkı sunan Mustafa Tekin ve Yıldırım Beyazıt Öztürk, Erzurumlu dağcılar Selçuk Taş ve Miraç Gülrenk ile birlikte yaptıkları son tırmanışlarında yanlarına aldıkları ERSANDER Bayrağı’nı Ağrı Dağı’nın 5137 metre yüksekliğindeki zirvesine dikti, derneğin başarılı çalışmalarını yaptıkları jestle taçlandırdılar.

Sadece sportif başarıları ile değil, aynı zamanda mütevazı halleri, dik duruşları ve dadaşvari davranışlarıyla dikkat çeken Mustafa Tekin ve Yıldırım Beyazıt Öztürk’ün yanında Erzurumlu diğer dağcılara gösterdikleri incelik ve yaptıkları jestten dolayı erzurumdanhaberler ve ERSANDER olarak teşekkür ediyoruz. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ