$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

ERZURUM BENİ, BEN ERZURUM’U SEVDİM

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ, UZUN SÜREN “PANDEMİ KESİNTİSİ”NDEN SONRA “VE PERDE” DEMEYE HAZIRLANIYOR. PROF. DR. PINAR ARAS YÖNETİMİNDE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRDÜREN BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ, 28 MART AKŞAMI HALDUN TANER’İN KEŞANLI ALİ DESTANI’NI SAHNNELEYECEKLER.

ERZURUM BENİ, BEN ERZURUM’U SEVDİM
  • 21.03.2022

ATATÜRK Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Deneme Sahnesi Topluluğu’nda, uzun süren pandemi dönemi sonrasında sahne heyecanı yeniden başladı. Haldun Taner’in Keşanlı Ali Destanı’nı sahneye koymak için kolları sıvayan Sahne Sanatları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Ayşe Pınar Aras, oyunu 28 Mart akşamı izleyici ile buluşturmayı planladıklarını söyledi, “Çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Yıllar önce kurucu araştırma görevlisi olarak hizmete başladığı Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 31 yılı geride bıraktığını belirten Pınar Aras, Erzurum’u babasının memleketi olduğunu hatırlattı, “Ben Erzurum’u hep sevdim. Yüzümü de hiç soldurmadı Erzurum. Onun için gülüyorum” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Deneme Sahnesi’nde, öğrencilerinden çok daha fazla performans sarfeden, oyunu yönetmeyen adeta yaşayan, hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan Prof. Dr. Pınar Aras, provalardan fırsat bulduğu bir sırada erzurumdanhaberler’e konuştu ve tiyatroseverleri 28 Mart akşamı oyunlarını izlemeye davet etti. erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ