$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

ERZURUM’DA KIŞ BÖYLE GEÇİYOR

ERZURUM’DA KIŞ BÖYLE GEÇİYOR
  • 03.01.2021

KORONA salgınına karşı alınan sokağa çıkma yasağının son gününde Erzurum’un bir bölümü sisler altında kaldı. Sisle birlikte yağan kırağı, yaz aylarında yeşile, güz aylarında sarıya dönüşen ağaçları bu defa beyaza bürüdü.

Sabah saatlerinde İspir’e gitmek için yola çıktığımızda, bizi Dadaşkent ve Ilıca’da insanın nefesini kesecek güzelliklerin beklediğini hiç tahmin edemezdik.

Kent merkezinde gün sadeydi, sakindi. Sokakta pek kimse yoktu. Hava açık, ama soğuktu. Cemal Gürsel Stadı’nı geçtikten sonra kendimizi bir anda yoğun sis tabakasının içinde bulduk. Yer yer görüş mesafesinin 10 metrenin altına düştüğü bölgede, yol boyu sıralanan ağaçların kırağıyla beyaza boyanmış hali, kışın güzel yüzü olarak objektifimize yansıdı.

Ilıca’yı geçtikten, Daphan düzüne çıktıktan sonra, kesif sisten eser kalmadı, giderek ısınan hava kent merkezinde yola çıktığımız saatlerde sıfırın altında 5 dereceyken, İspir’de 5 dereceyi buldu.

Erzurum’un bu güzel yüzünü, bol bol fotoğraf çekerek, kar ve kışın benzer güzelliklerini İspir’e varıncaya kadar hem izleyip, hem görüntüleyerek değerlendirdik. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ