$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

ERZURUM’UN KUYU’SU, AMERİKA’DA DA FİNALİST

ERZURUM’UN KUYU’SU, AMERİKA’DA DA FİNALİST
  • 22.09.2017

ASLEN Horasan’ın Aliceyrek Köyü’nden olan, Büyükşehir Belediyesi Hulusi Seven Sanat Merkezi elemanlarından Rıdvan Yavuz’un, çoğu ödüle ambargo koyan kısa metrajlı filmi Kuyu, bu kez de Holywood Türk Film Festivali’nde finale kaldı.

HTFF Komitesi tarafından gönderilen mesajda; finale kaldığını öğrendiğini ve çok mutlu olduğunu belirten Rıdvan Yavuz, 22 Ekim’de sonuçların açıklanacağı festivale katılmak üzere, önümüzdeki ay Amerika’ya gidecek.

Senaryosunu kendisinin yazıp, yönettiği Kuyu filminin gerek ulusal ve gerekse uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül aldığını belirten Rıdvan Yavuz, “Amerika’da, Holywood’da gerçekleşen önemli bir festivalde Kuyu’nun ilk 5 film arasına girmiş olması, bizi son derece mutlu etmiş, gururlandırmıştır. Kuyu, bugüne kadar elde ettiği başarılar ile aslında amacına ulaşmış, hem ülkemizin ve hem de Erzurum’un adını sanat dünyasında duyurmuştur. Eğer Holywood’dan da ödülle dönersek, alacağımız sonuç, Kuyu’nun muhteşem finali olur” dedi. erzhaber

erzurumdanhaberler.com’un YORUMU

Erzurum’un Horasan İlçesi’nin Aliceyrek Köyü’nde, dağlarda çobanlık yaparken “okuyacağım” diyerek yola çıkan, İstanbul’a giderken de ailesini, “sinema tahsili yapacağım” diyerek şaşırtan Rıdvan Yavuz, alanında elde ettiği başarılar ile adından söz ettiriyor.

Hikayesini kendisinin yazdığı, köyünün insanlarını kullanarak çekimini yaptığı Kuyu filmi, mütevazi konumu ile, milyon dolarlık harcamalarla oluşturulan, boy boy reklamları yapılan, ama hiçbir getirisi olmayan projelere inat, ülkemizin ve Erzurum’un tanıtımına katkı sağlıyor.

Hedefine uzun metrajlı film çekme projesi oturtan Rıdvan Yavuz’un, samimiyeti, içtenliği ve gayretiyle bu hedefine de ulaşacağını tahmin ediyor, çıktığı sanat yolculuğunda başarılarının artarak sürmesini diliyoruz.

Umarız Rıdvan Yavuz’un elinden tutacak, imkan sağlayacak, kendisine çekeceği filmde destek verecek sponsorlar ortaya çıkar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ