$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

ERZURUM’UN TANITIMINI KAFALARINA KOYDULAR

ERZURUM’UN TANITIMINI KAFALARINA KOYDULAR
  • 03.04.2017

KISA adı ERFOD olan Erzurum Fotoğraf Sanatı Derneği üyeleri, önemli bir iş yapma adına yola çıktılar. Erzurum’un tanıtım misyonerliğine soyunan ERFOD üyeleri, haftasonu objektiflerini, Narman ve Uzundere’nin nefes kesen güzellikteki köşelerine çevirdiler. ERFOD Başkanı Prof. Dr. Yıldıran Yıldırım, “Dernek olarak sık sık foto safariler düzenleyecek, Erzurum’un gizli kalmış güzelliklerini ışığa çıkartacak, açacağımız sergilerle de çektiğimiz fotoğrafları, sanatsever insanlarla buluşturacağız” dedi.

Dernek üyeleri ile her hafta peşrembe akşamları biraraya geldiklerini ve fotoğrafçılık üzerine sohbetler yaptıklarını belirten Yıldıran Yıldırım, “Perşembe akşamlarını biraraya gelme adına önemli bir fırsat görüyor ve o akşamın gelmesini iple çekiyoruz” hatırlatması yaptı. Çeşitli meslek gruplarından fotoğraf meraklısı insanlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ve fotoğraf sohbetleri yaptıklarını belirten Yıldıran Hoca, şunları söyledi:

GÜZELLİKLERİ BOL BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ

“Yılın ilk foto-gezisi’ni yaptık. Havaların ısınmasını bekliyorduk. Doğrusu pek de sabredemedik. Dolayısıyla bir günde inanın tam 4 mevsimi yaşadık. Çok güzel bir gün geçirdik. Pasinler’den başlayıp, Tortum’un Bağbaşı beldesinde sonlandırdığımız keyifli gezimizde yüzlerce kare fotoğraf çekildi. Çekilen bu fotoğrafları gözden geçirecek ve açacağımız sergide kullanacağız. Erzurum, her yönüyle bambaşka bir şehir, adeta doğal stüdyo. Başınızı çevirdiğiniz her noktada bir güzellik ile burun buruna gelmeniz mümkün. Dernek olarak, tarihi, doğal güzellikleri ve biri birinden ilginç yapıları ile çok ilgi çeken Erzurum’u vitrine çıkartma ve çok daha geniş kitlelere tanıtma gibi bir gayret içinde olacağız.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ