$ DOLAR → Alış: 16,66 / Satış: 16,72
€ EURO → Alış: 17,51 / Satış: 17,58

EYÜP GÖZGEÇ, AVRUPA BOKSU’NDA EN YUKARILARDA

EYÜP GÖZGEÇ, AVRUPA BOKSU’NDA EN YUKARILARDA
  • 23.02.2019

TÜRK Boksu’nda zirvelerde dolaşan, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Erzurumlu Eyüp Gözgeç’in önlenemez tırmanışı Avrupa’da da devam ediyor.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında Rusya’da yapılan Dünya Boks Birliği (AIBA) Genel Kurulunda tekrar AIBA Yönetim Kuruluna seçilen Eyüp Gözgeç, Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) Asbaşkanlığı için adayl olacağını, “Ülkemizin Avrupa Boksunda daha fazla söz sahibi olabilmesi için 23 Şubat 2019 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak olan Avrupa Boks Konfederasyonu Genel Kurulundaki seçimlerde asbaşkanlık için mücadele edeceğim” diyerek duyurmuştu.

Gözgeç, bugün Moskova’da yapılan seçimde hedefine ulaştığını, sosyal medyadaki sayfasında, “2019-2023 Avrupa Boks Konfederasyonu  (EUBC) Asbaşkanı seçildiğimi duyururum. Ülkemiz adına hayırlı olsun” diyerek duyurdu.

Biz de erzurumdanhaberler.com ekibi olarak Eyüp Gözgeç’i gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

EYÜP GÖZGEÇ KİMDİR

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 1 Şubat 1955 yılında Erzurum’da doğdu.
İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Başkan Gözgeç, 1977 yılında Atatürk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulundan (İngilizce Bölümü) mezun oldu.
1976-1979 yılları arasında T.E.K.’te (Türkiye Elektrik Kurumu) tahakkuk memuru olarak görev alan Başkan Gözgeç, 1979 Ağustos ayında 162. dönem yedek subay adayı olarak Tuzla Piyade Okulu’nda askerliğe başladı. Gözgeç, askerlik dönüşü ticarete başladı. evli ve üç çocuk babası Gözgeç, inşaat malzemeleri toptan üretim ve satışı işi ile uğraşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ