$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

GÜZEL ÖNERİYE DESTEK GELDİ

GÜZEL ÖNERİYE DESTEK GELDİ
  • 15.10.2020

GEÇTİĞİMİZ günlerde Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Başkanı Erdal Güzel’in ortaya attığı “Erzurum ile Gence kardeş şehir olsun.” önerisi sivil toplum kuruluşlarından destek gördü.

Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri Gence’ye bir süre önce Ermeniler tarafından düzenlenen ve 22 Azerbaycanlı sivilin şehit düşmesine yol açan alçak saldırı sonrasında ER-VAK Başkanı Erdal Güzel, Erzurum ile Gence’nin kardeş şehir olması fikrini ortaya atmıştı. Güzel, yaptığı açıklamada Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgal yıllarında Erzurum’a yaptıkları yardımların unutulmaması gerektiğinin altını çizmiş, vefa sırasının Erzurum’a geldiğini dile getirmişti.

Başkan Güzel’in ortaya attığı öneri, bazı STK’lardan destek buldu. Erzurum İli Tanıtma Derneği Adnan Bozan ve yönetim kurulu üyeleri, Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Derneği (ERİH-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Toparlak ve Palandöken Gelişim Derneği Başkanı Lokman Lokmacı, Başkanı Erdal Güzel’e destek ziyaretinde bulundular.

ER-VAK Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Zeynal’ın da hazır bulunduğu ziyarette; işgal yıllarında (1916-1918) Erzurum’a gelen, milis kuvvetlerine destek veren ve şehit düşen Azerbaycan’Milletvekili Genceli Seyidof’un yaptıkları büyük mücadeleye dikkat çekildi, o büyük kahramanının Erzurum’da heykelinin dikilmesi gerektiği ifade edildi.

Erdal Güzel’in, Seyidof’un memleketi Gence’ye sahip çıkılmasını sağlamak amacıyla ortaya attığı “Gence ile Erzurum’un kardeş şehir ilan edilsin” önerisine son derece isabetli bulan STK temsilcileri, bu konuda ortak hareket etme kararı aldılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ