$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

HABERİNİZ OLSUN… TABYALAR’A GİRİŞ ARTIK PARALI!

HABERİNİZ OLSUN… TABYALAR’A GİRİŞ ARTIK PARALI!
  • 05.08.2018

ERZURUM tarihi açısından son derece önemli bir yere sahip olan, düşman ile göğüs göğüse çarpışmaların yaşandığı, ülke savunmasında büyük faydalar sağlayan, büyük bir halk destanının kanla yazıldığı Topdağı’ndaki Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’na girişler ücretli hale getirildi.

Nenehatun Milli Parkı olarak ilan edilen, milli park haline getirildikten sonra, birkaç “göstermelik” icraatın dışında hiçbir çalışmaya rastlanılmayan tabyalara, geçtiğimiz yılın sonlarında ne işe yaradıkları bir türlü anlaşılamayan iki kemerli kapı yaptırıldı, ancak taş kapılar iddiaya göre fırtınaya dayanamadı ve yıkıldı.

HİZMET YOK, PARA VAR

Her gün onlarca yerli-yabancı insanın görmek için tırmandığı Topdağı’na girişlerin paralı hale getirildiğini görenler, bu işe bir anlam veremediler.

Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’nın çok daha düzgün ve kullanışlı hale gelmesini, o bölgede savaş eserleri müzesi kurulmasını ve insanların ihtiyaçlarına cevap verebilecek türde sosyal donatıların yapılmasını bekleyen vatandaşlar, giriş sırasında “Ücretlidir, verin 5 TL” talebiyle karşılaşınca, şaşkınlıktan ne söyleyeceklerini bilemediler.

MİLLETVEKİLLERİNİN HABERİ VAR MI

Konuyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Nenehatun Tarihi Milli Parkı yetkililerinden tatmin edici bir açıklama beklediklerini belirten vatandaşlar, “Burasının özelleştirildiğini duyduk ve çok şaşırdık. Kimin malı kime, ne diye verildi ve nasıl verildi? Biz Milli Parklar’dan hizmet ve yatırım beklerken, yetkililerin ‘ver kurtul’ mantıksızlığıyla hareket etmesine akıl, sır erdiremedik. Acaba sayın milletvekillerimiz özelleştirmeden, tabyalara girişte para alınması konusundan haberdarlar mı? Kendilerinden de bir açıklama bekliyoruz” dediler.

Öte yandan, Topdağı’nda fırtınadan yıkıldığı öne sürülen taş kapılardan geri kalan enkazın olduğu gibi duruyor olması, gören herkese “bu rezalet de neyin nesi” dedirtiyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ