$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

HIZLI TREN İÇİN BEKLEMEK GEREK!

HIZLI TREN İÇİN BEKLEMEK GEREK!
  • 07.09.2017

ERZURUM‘un kanayan yaralarına çare bulunması için, kamuoyu oluşturan erzurumdanhaberler.com’un önceki gün, “Tren gelir, boş gelir” başlığı ile gündeme taşıdığı haberle ilgili bir değerlendirme yapan Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “Mevcut sıkıntı ancak hızlı trenin Erzurum’a gelmesi ile mümkün olur. Bunun için bir süre beklemek gerekiyor” dedi.

Günümüzde şehrin orta yerinde kalan ve değerli arazileri ile dikkati çeken Devlet Demir Yılları Erzurum İstasyonu’nun tel tel dökülen halini bildiğini belirten Mustafa Ilıcalı, “Yazdıklarınız ve tespitleriniz son derece doğru” diyerek erzurumdanhaberler.com’un hakkını teslim etti.

Sorunun yeni olmadığını, demiryollarının ihmalinin yılların ötesine dayandığını belirten Mustafa Ilıcalı, Genel Yayın Yönetmenimiz Öztürk Akkök’e şunları söyledi:

İSTASYONUMUZ ÇOK DEĞERLİ

“- Erzurum Garı ve demiryolu ağıyla örülü istasyon, gerçekten son derece değerli bir noktada bulunuyor. Aslında yaşanan sorun hepimizin malumu. Burada yılların ihmali var. Mevcut sistem ile sorunları çabucak çözmek ve burayı aktif hale getirmek, daha kullanılır kılmak mümkün değil. Hepimiz de biliyoruz ki, çare hızlı trendedir. Hızlı tren için ihale hazırlıkları yakında başlayacak. 2020’de ihale yapılırsa, 2023’de Erzurum’a hızlı tren gelir. Ben de hızlı trenin Erzurum’a gelmesini çok isterim. Ancak Erzurum için düşünülen tarih 2023’tür.”

Erzurum İstasyonu’ndaki atıl duruma düşmüş depo ve benzeri binaların korunması gerektiğini belirten Ilıcalı, “Oraları ihale etmek, kiraya vermek yanlış olur. Çünkü hızlı tren geldiğinde, belki bugünkü yer bile yetersiz kalacaktır. Bu nedenle mevcut alanları iyi korumak gerekir” diye konuştu.

İLÇENİN İSMİ ILICA OLSUN

Ulaşım dışında başka konulara da değinen Mustafa Ilıcalı, Aziziye İlçesi’nin bir mahallesi haline dönüşen Ilıca’nın isminin ilçeye verilmesi için, TBMM Başkanlığı’na bir kanun teklifi verdiğini de hatırlattı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ